Náramek Buddha - Obsidián černý

Připraveno k odeslání
218 Kč
Kód: PO-119569
Kategorie: Náramky
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Černý obsidián, přiřazený k planetě Saturn, je kamenem pravdy, neskrytosti, sebepoznání a hlubokého očištění. Je vhodným průvodcem pro všechny, kdo se nebojí sami sebe, kdo jsou připraveni poznat pravdu. Náramek je tvořen kuličkami (8 mm) černého obsidiánu a kovovými doplňky, navlečenými na pružné gumičce bez zapínání. Náramek má univerzální velikost. To je minimálně 19 cm. Po roztažení gumičky až o 10 cm.

Obsidián je sopečné sklo. Vznik tohoto polodrahokamu je podnícen magmatickou činností - obsidián vznikl kontaktem žhavé lávy s vodním prostředím. Jelikož je obsidián mnohem ostřejší než nejkvalitnější ocel, byl mnoha kulturami používán pro výrobu řezných a sečných zbraní, nožů a nejrůznějších nástrojů, v dnešní moderní době se obsidián používá pro výrobu ostří operačních nástrojů (skalpelů). Už v dobách paleolitu a neolitu byl obsidián používán na výrobu škrabek, hrotů oštěpů nebo nožů. Nejstarší archeologický nález, dokládající využívání obsidiánu, spadá do Mezopotámie před přibližně 9000 lety! V Jižní Americe byl využíván indiánskými kmeny jako ochrana před zlými silami, podle některých pramenů jej Mayové využívali jako obětní nástroj, kterým probodávali hrudi obětí, aby tak uctili svého Boha Slunce. Aztékové z obsidiánu vyráběli hroty pro své válečné oštěpy, ostré obsidiánové úlomky zasazovali do svých dřevěných mečů. Obsidián se těšil velké oblibě, a to nejen z důvodu vhodnosti pro výrobu nástrojů a zbraní. Obsidián byl uctíván i pro své magické schopnosti.

Obsidián - kámen očištění
Obsidián se zrodil ze spojení ohně a vody. Ze setkání jangu a jinu ve své krajní poloze. Obsidián je jako zrcadlo, v němž vidíme vlastní dobro i zlo, ale poznáváme i to, co je za nimi - své pravé Já, svou svobodnou podstatu, duchovní složku, která nezná rozdělení. V hlubinách vlastního nitra kutá odvážný. Neděsí se ohně ani vody. Odměnou mu je neporazitelná vnitřní síla, zrození do Pravdy.

Obsidián nás zavádí do nehlubších hloubek naše nitra (našeho podsvětí), vynáší na povrch vše, co bylo více či méně záměrně skryto v našem podvědomí, činí to vnímatelným a uchopitelným. Tento mystický kámen nás konfrontuje s původní neprojevenou tvůrčí energií a očistným ohněm, světlem neznámých hloubek našeho nevědomí a všech nevyřešených rozporů. Obsidián nám propůjčuje sílu a vytrvalost, uzemňuje bujné představy, umožňuje nám rozlet, aniž bychom ztratili spojení se Zemí, užívat si radosti života, aniž bychom utrpěli ztrátu. 
 
Obsidián a léčení
Obsidián detoxikuje organismus, snižuje bolesti při artritidě a potížích s klouby, posiluje zažívací orgány, léčí záněty vyvolané bakteriemi, je to přírodní antibiotikum.
 
Očista a nabíjení obsidiánu
Obsidián čistíme pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce s vodou, nabíjíme ráno či večer na přímém slunci.

Facebook komentáře

Štítky