Nálepka set 4 +1 - Labyrint, zlatá

Nálepka set 4 +1 - Labyrint, zlatá

Kód: SAR-TS025
Cesta do duchovního středu je dlouhá a často značně matoucí. Když už si myslíš, že jsi blízko, jsi nahony vzdálen. Když máš pocit, že ses ztratil, nikdy jsi nebyl blíže. Takový je paradox, který znají všichni na duchovní cestě do svého středu.
Připraveno k odeslání
140 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Nálepka set 4 +1 - Labyrint, zlatá

Labyrint - cesta do středu
Symbol labyrintu je především symbolem cesty - cesty do svého nitra, které je jediným místem, odkud lze poznat Boha, odkud lze poznat Pravdu, kde pramení veškerá harmonie a klid. Tento střed je posvátným bodem, ke kterému všichni vědomě i nevědomě míříme. Tento střed je ukryt v nás všech, obklopen chaosem - zůstává neměnný, obklopen všemi možnými znalostmi - zůstává nepoznaný. Cesta k němu je krátká, ale dlouhá. je to paradox. Když už si myslíme, že jsme blízko, zjistíme, že jsme od něj nebyli nikdy více vzdáleni. Taková je duchovní cesta, jejímž cílem je posvátný střed. 

Quo Vadis?
Symbol labyrintu je starý, prastarý - jako symbol cesty byl používán mnohými kulturami po celém světě. Existuje velmi mnoho různých druhů labyrintů. Už ve starověku se symbol labyrintu používal jako ochrana proti zlým duchům, ve středověku byl vnímán jako analogie křížové cesty a měl očistný význam, v hinduistickém náboženství (podobně jako v buddhismu) je symbolem ochrany středu, některé jihoamerické kultury kreslí symbol labyrintu jako ochranný prvek... V mnoha náboženstvích je symbol labyrintu vykládán jako průchod vnitřní proměnou, kterou musí každý člověk absolvovat sám, bez cizí pomoci (v některých kulturách byly labyrinty používány při iniciačních obřadech). Předlohou pro tento typ mystických nálepek je velký chartreský labyrint ze 13.století, nacházející se na podlaze katedrály Chartres ve Francii. Tento obří labyrint, o průměru téměř 13 m, zde symbolizuje cestu do nebeského Jeruzaléma, a tím i cestu ke spáse, návštěvnící katedrály jsou přesvědčeni, že projitím tohoto labyrintu mohou získat intuitivní otevřenost vůči přírodním silám i nebeskému řádu.

Tyto nádherné mystické samolepky jsou určeny především pro meditační účely. V sadě nálepek je jedna velká (průměr 7 cm) a 4 malé (o průměru 2,6 cm).

 

LP

 

 

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Tarotové karty Lo Scarabeo Tarotové karty Lo Scarabeo Kód: MYST-EX142
Jedinečné a dynamické spojení námětů, symbolů, z těch nejvlivnějších…
579 Kč
Amulet Severní hvězda Amulet Severní hvězda Kód: MYST-P11
Severka Ti svítí na cestu. Budeš -li vytrvalý a nenecháš - li se svést z cesty,…
328 Kč
Jantar pravý tamblovaný extra S - Baltské moře Jantar pravý tamblovaný extra S - Baltské moře Kód: BL-3205
Chcete v sobě probudit životní sílu, chuť tvořit, jít do akce, být více…
39 Kč
Tajemství bohyně Hathor - Schumann & Rossini Tajemství bohyně Hathor - Schumann & Rossini Kód: NS-TAJBOHHAT
Láska, erotika a sexualita ve faraonském Egyptě.
182 Kč