Náhrdelník Boží lidé - Ametyst matný, křišťál  - 1
Náhrdelník Boží lidé - Ametyst matný, křišťál  - 2
Náhrdelník Boží lidé - Ametyst matný, křišťál  - 3
Náhrdelník Boží lidé - Ametyst matný, křišťál  - 4
Náhrdelník Boží lidé - Ametyst matný, křišťál - 1/4Náhrdelník Boží lidé - Ametyst matný, křišťál - 2/4Náhrdelník Boží lidé - Ametyst matný, křišťál - 3/4Náhrdelník Boží lidé - Ametyst matný, křišťál - 4/4

Náhrdelník Boží lidé - Ametyst matný, křišťál

Kód: MINM-317
Náhrdelník je tvořen tradičně mystickým ametystem, kamenem sjednocení, a křišťálem, kamenem Světla, Dobra a osvícení.
Připraveno k odeslání
231 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Náhrdelník Boží lidé - Ametyst matný, křišťál

Jsme Boží lidé. A přišli jsme do těla na tento svět, abychom manifestovali Boží Dobro a Lásku. A radovali se. Vždyť Dobro vytváří radost. A to je vše. Tak je to prosté! Narodili jsme se tu, abychom prostě byli dobří. Tohle by měl být svět Dobra. A Dobro, to začíná právě v nás. Právě teď. My jsme nositelé Dobra i jeho udržovatelé. My jej pěstujeme. Nepřestávejme. Dobro má větší cenu, než cokoliv na tomto světě. Všechno pomine, Dobro ne. Je totiž Živé, je jako vlna, která tvoří další Dobro, další živé. A to tvoří další Dobro, další živé…

Bůh je dobrý. Je to Láska sama. Jeho svět je Jednotný, je to Láska a Dobro. Ale tento hmotný svět, ve kterém jsme v těle, je světem duality. Proto vedle Dobra existuje i jeho protipól. A právě kvůli tomu jsme dostali právo svobodné volby. Dobro nebo zlo - je volba. Vědomá volba.

Dobro - je volba. A tu činí každý člověk sám za sebe, a to v každý okamžik svého života. Je tento člověk, s nímž právě mluvím, dobrý nebo špatný? Je situace, která se právě děje nebo se stala, dobrá či špatná? Možná nejsou věci ani dobré ani špatné. Jen jsou. Projevují nějakou kvalitu. Jde jen o to, co my na to? A to je naše vlastní svobodná volba - dobra nebo zla. Veškeré dobro nebo zlo začíná v nás samotných.

Vždy, naprosto vždy, v jakékoli situaci, ať je nám jakkoliv dobře nebo špatně, máme možnost volit - být dobrým. Zachovat se prostě dobře, prospěšně, být tak zvaným kladným činitelem v Boží tvorbě. V tom nám nemůže nikdo a nic zabránit. Namísto trestu volme odpuštění. Namísto odsuzování můžeme zkusit chování druhých pochopit. Není nikde napsán žádný zákon, který by nám předepisoval, jak se v různých situacích musíme chovat. 

My nemusíme, ale můžeme volit Dobro, laskavost a Lásku. Zlo v našem životě bude existovat tak dlouho, dokud mu to dovolíme. Když nechceme zlo, proč přijímáme špatné myšlenky? Proč odsuzujeme, zlobíme se, šíříme pomluvy, obviňujeme, proč křivdíme, nenávidíme, závidíme? My nemusíme. Jsme přece Boží lidé! Je v nás Jeho Zrno - Božská Duše, jejímž projevem je Láska a Dobro. Jsme v základu, v Bohem daném základu - dobří. Proč bychom tedy měli volit zlo? Vlastně to ani nedává smysl! Vždyť co tím získáme? Zase jen zlo. A to není příjemné. Tak proč to dělat? Pokud ho opravdu nechceme působit, a tím i sami prožívat, volme správně. Podle Duše. Dobro. Toto téma je podrobně rozvedeno v následujícím videu


Tento náhrdelník je tvořen ametystem, kamenem tradičně duchovním. Ametyst je fialový, jako má fialovou barvu 7. čakra Sahasrara, která odpovídá za naše napojení se na duchovní sféry. Fialová v sobě obsahuje rovným dílem červenou (pozemské) a modrou (nadpozemské), tedy obojí spojuje v jediné Jednotné Bytí. Duchovní Bytí, kde panuje Jednota - Duchovní Láska a Dobro.

Abychom toto v sobě rozpoznané Dobro mohli manifestovat, musíme konat. To symbolizují dva rudé korálky.

Nakonec křišťál, tradiční kámen duchovní čistoty, intuice a osvícení, nám připomíná původní čistotu našich Duší. Křišťál není bílý, je čirý. Traduje se, že je zrcadlem naší Duše. A co je Duše? Samotný Pramen všeho Dobra, Pramen Boží Lásky. Odtud a kvůli tomu přece žijeme! Takový je symbolický význam tohoto náhrdelníku.

Jsme Boží lidé. A přišli jsme do těla na tento svět, abychom manifestovali Boží Dobro a Lásku. 
Ale co je to ta Láska, ta pravá duchovní Láska a do je vlastně to Dobro? To od Boha. To ví jen On, a abychom to poznali i my, musíme nejprve sestoupit k Duši v sobě a odházet nepotřebný mentální balast, který jsme na ni nabalili během žití. Je to práce, ale stojí to za to! Kdo se blíží k Duši, tomu se otevírá Poznání, tomu se otevírá Brána Boží Lásky. Nic není většího a krásnějšího než právě toto. Vždyť Duše je klenot, je to poklad, skrytý v nás samotných. Je to Královská cesta k našemu dědictví. K Lásce a Pravdě. Je posvátná. Je opravdová. K přiblížení a probuzení Duše vede prastará duchovní praktika Lotosový květ

To, co hledáme, to, co je v duchovních sférách, to hmotu dalece přesahuje. Kameny, jako zástupci hmotné sféry, nám sice mohou pomoci se naladit, nicméně cestu Poznání koná jedině duch. Na Duši si přeci nelze sáhnout a do duchovního světa nohou nevkročíš. Do duchovního, kde jedině je Pravda, kde jedině je úleva od pozemských strastí, kde je Mír a Láska, může vstoupit jen duch člověka. Tedy ten, kdo vykonává zmiňovanou praktiku Lotosový květ. Ten, kdo tíhne k Bohu, kdo touží po svobodě, lehkosti a Lásce, po spojení, kdo se touží vrátit Domů. V kontaktu s Duší, s duchovním světem, se člověk - duch konečně rozpoznává jako Boží člověk. V kontaktu s Bohem - Stvořitelem a jeho láskyplným světem může znovu pocítit pravou důstojnost Božího člověka, jímž ve skutečnosti je, na což se však v těchto pozemských sférách hrubých hmotných energií úplně zapomíná. Kontakt s duchovním světem člověka mění navždy. Je to Dobro a Mír. Je to Boží Láska. Je to AllatRa.


Kuličky matného (tedy neleštěného) ametystu a brazilského extra čirého křišťálu jsou navlečeny na pevném silonovém lanku, náhrdelník má zapínání na karabinku. Náhrdelník dodáváme včetně tohoto popisu.

Materiál
ametyst (6 mm), křišťál (6 mm), sklo (11 mm)

Délka
38 - 41 cm


Ametyst - kámen Sjednocení
Ametyst je tradičním mystickým kamenem s vysokými spirituálními vibracemi a silnou očistnou a léčivou mocí, je přiřazen sedmé korunní čakře (Sahasrára). Ametyst napomáhá přijímání nových myšlenek a příznivě působí na schopnost rozhodování, protože posiluje zdravé racionální uvažování a umožňuje i duchovní vhled. Zároveň podporuje proměnu záměrů ve skutečnost. Ametyst zklidňuje, sjednocuje, zlepšuje kognitivní funkce mozku a paměť, pomáhá zpracovat a rušit veškeré negativní emoce (strach, vztek, obavy a zloba, lítost, smutek) a také napomáhá vyrovnání se se ztrátou.Tento fialový polodrahokam brání člověka proti psychickým útokům, neboť energii agresivity proměňuje v energii lásky. Energie ametystu tiší mysl a zlepšuje soustředění, přispívá k dosažení rozšířených stavů vědomí a otevírá brány do jiných realit, než je ta naše, takže se často používá při meditacích i věštění. Vibrace tohoto oblíbeného polodrahokamu pomáhá překonat závislosti a bloky, podporuje střízlivost, proto je také oblíbeným kamenem kněží a králů. Vibrace tohoto mocného kamene posilují jak zdravé racionální uvažování, tak rozvoj intuice a duchovního vhledu. Na nejjemnější úrovni udržuje ametyst rovnováhu mezi tělesným, duševním a emocionálním tělem a současně zajišťuje jejich propojení.

Vibrace fialové barvy
Kromě vibrací samotného kamene je dobré vzít v potaz i působení samotné barvy. Fialová barva v sobě spojuje ohnivou energii barvy červené s mírnou a chladivou energií barvy modré. Fialová barva je spojením dvou protikladů (pozemské a nadpozemské energie) v jeden harmonický celek a dotýká se témat jako je rovnováha, spiritualita, spojení s Univerzem, osvícení, duchovno, kosmická setkání...
 
Ametyst a léčení
Ametyst čistí krev, posiluje imunitu, vylučovací orgány, zmírňuje bolesti hlavy, pomáhá při poruchách sluchu, uvolňuje napětí. Ametyst také podněcuje produkci hormonů, vylaďuje systém žláz s vnitřní sekrecí a metabolismus, dokáže ulevit od tělesné, citové a duševní bolesti nebo od stresu, léčí žaludek, dýchací systém, pozitivně působí na kožní choroby a otoky. Ametyst udržuje rovnováhu mezi tělesným, duševním a emocionálním tělem a současně zajišťuje jejich propojení. Čistí auru a proměňuje negativní energie. Podporuje činnost krční a korunní čakry. Poslouží lidem, jejichž fyzická existence se chýlí ke konci. Ametyst dokáže stabilizovat duševní stav, ale nedoporučuje se lidem trpícím paranoiou nebo schizofrenií.
 
Čištění a nabíjení ametystu
Důkladnou očistu ametystu provádíme přes noc v misce s vodou a křišťálem nebo pod proudem vody. Ametyst nabíjíme libovolně dlouho na denním světle, avšak ne přímo na slunci (kámen by vyblednul).

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Styrax kůra - vykuřovadlo 20 g Styrax kůra - vykuřovadlo 20 g Kód: RY-1832
V dávných dobách se styrax těšil velké úctě. Byl významným magickým…
119 Kč
Svíčka čakra 7 - korunní Sahasrara Svíčka čakra 7 - korunní Sahasrara Kód: HT-CHA_SAH_7 Nejoblíbenější
Úžasná vůně pačuli, kadidla a vzácné pryskyřice Labdanum otevírá čakru…
60 Kč
Masážní léčitelská hůlka - Ametyst 6 cm Masážní léčitelská hůlka - Ametyst 6 cm Kód: HT-WD_NAMET
Ametyst čistí a transformuje nežádoucí na příznivé. Vibrace ametystu…
299 Kč
Podložka na jógu - Design Květina, 2,7 kg Podložka na jógu - Design Květina, 2,7 kg Kód: YO-POD-KVE
Tato designová podložka z kaučuku a mikrovlákna je vhodná pro cvičení Hot jógy…
1.590 Kč