Náhrdelník Bohatá Země - Tagua ořechy Ekvádor 01

Omlouváme se, toto zboží je vyprodáno. Co nejdříve je doplníme.
497 Kč
Kód: RAI-tndb-01
Kategorie: Náhrdelníky
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Bohatá Země, to je šperk, který ti připomíná, jak nesmírně bohatý je Život, když se umíš dívat. Je úplný a krásný takový, jaký je. Jen nechtít víc a nehonit se za iluzemi, které načrtli druzí. Zastav se. Kam jen pospícháš a co stále vyhlížíš? Co očekáváš za příštím rohem, tam... někdy.... někde... když JSI - právě teď - už zcela úplná. Ne, opravdu nic nechybí. Štěstí není "za chvíli" a "až". Štěstí se rozvine, když uvidíš bohatství TEĎ.

Tajemství semene tkví v tom, že v sobě nese zárodek nového života. Každá rostlina dává to nejlepší ze sebe právě do semen, což je důvodem, proč jsou nejrůznější oříšky a semena naplněná vitamíny, minerály a velkou silou. Tento náhrdelník samozřejmě není k jídlu. Semena, z nichž je vyroben, jsou již tvrdá, opracovaná a nabarvená. Nicméně právě tato přírodní síla je z něj na dotek dobře cítit. Je velmi příjemný. 

Náhrdelník z leštěných barvených kousků semen Tagua je navlečen na velmi pevné bavlněné šňůře se zapínáním na korálek a smyčku. Barva velkých kuliček - oválů ze semen je starorůžová, barva menších korálků je sytě fialová.

Materiál
semena ořechů Tagua

Přibližná velikost velkých kuliček ze semen
1,5 cm

Délka náhrdelníku cca
52 cm

Vyrobeno v Ekvádoru - ruční práce.


Tagua (slonovník velkoplodý) je druh palmy, rostoucí v Ekvádoru. Semena této palmy mají nažloutlou barvu a po usušení ztvrdnou natolik, že se jim přezdívá rostlinná slonovina. Vzhledem k dobré zpracovatelnosti jsou z této "slonoviny" vyráběny nejrůznější předměty a šperky, což částečně zmírňuje poptávku po skutečné slonovině. Semena Tagua jsou tedy čistě rostlinnou náhražkou slonoviny a jako taková si získala velkou oblibu jak u ochránců zvířat a zastánců ekologických principů, tak u řemeslníků Jižní Ameriky, kteří z ní vyrábí naprosto originální a specifické umělecké předměty. 

Facebook komentáře

Štítky