Náhrdelník Arrow - Jaspis, Africký tyrkys, Skoryl

Připraveno k odeslání
1.198 Kč
Kód: FO-NHR-21
Kategorie: Náhrdelníky
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Africký tyrkys, jaspis a černý turmalín skoryl - tento originální náhrdelník je vhodný pro každého, kdo rád výrazné ozdoby. Tento kousek není typickým ozdobným šperkem, který doplní váš outfit a zvýrazní vaši osobnost. Je svůj. Má své vlastní vyzařování, své osobité "kouzlo", kvůli kterému si jej oblíbí ta správná osoba.

Náhrdelník je vyroben ručně z kuliček Afrického tyrkysu (kuličky jsou od sebe navzájem odděleny uzlíkem), kousku černého turmalínu skorylu a výrazné ozdoby v podobě špičky oštěpu - Arrow. Špice je z opracovaného jaspisu. Upozorňujeme, že každý náhrdelník na této kartě zboží má jinak barevnou špici z jaspisu. Někdy je více do zelena, někdy více do červena či hněda. 

Upozornění
Každý náhrdelník na této kartě zboží je svým vzhledem zcela originální, protože se jedná o přírodní kameny, které nikdy nejsou zcela stejné. Prosíme, berte tento fakt na vědomí.

Velikost špice cca (délka x šířka x tloušťka)
5 - 7 x 2,5 - 3 x 0,5 cm

Celková velikost centrální ozdoby i s turmalínem
6,5 - 8,5 x 1,5 cm

Délka náhrdelníku (měřeno bez ozdoby)
78 cm


Africký tyrkys
Tento kámen není pravým tyrkysem, je odrůdou jaspisu. Africký tyrkys je obchodní název pro kámen, který má mnohem větší tvrdost než pravý tyrkys, je barevně variabilnější, se zajímavou kresbou každého kamene. Kámen je také, narozdíl od pravého tyrkysu, vhodný pro každodenní nošení (pravý tyrkys je velice citlivý na pot, prach, chemikálie, změny prostředí...často dochází ke změně zabarvení a také rád praská). Africký tyrkys je oblíben nejen kvůli odolnosti. Traduje se, že ochraňuje, nosí štěstí, činí nás pozitivními, přátelskými, hovornými a akce schopnými. Říká se mu "kámen evoluce", protože podporuje rozvoj ve všech směrech. Celkově člověka otevírá zevnitř, podporuje otevřenost novým nápadům, lidem, změnám, zkrátka životu. Je velice vhodný pro uzavřené osoby, které se hůře vyrovnávají se změnami, chtějí mít všechno předem propočítané a pod kontrolou, a nedovedou se otevřít a důvěřovat proudu života a změn. Celkově africký tyrkys v sobě spojuje vibrace modré a zelené, barev srdce a vyjadřování (4. a 5. čakra). Na úrovni těla kámen detoxikuje, pomáhá na potíže s ledvinami, dnou, revmatismem, plicními problémy.Jaspis - uzemnění a energie
Jaspis má mnoho nádherných odrůd. Obecně se jedná o kámen, který silně uzemňuje. Proto je doporučován osobám, které si rády staví vzdušené zámky, žijí tak trochu mimo tento svět a činí jim potíže čelit každodennosti a nárokům tohoto světa. Jaspis připomíná, že žijeme Tady a Teď. Jaspis uzemňuje, podporuje rovnováhu, stabilitu, zásobuje energií. Jeho vibrace působí na 1. čakru Muladhara. Jeho silné působení však pocítíme ve všech našich čakrách. Jaspis nás spojuje s realitou, usnadňuje jasné myšlení, organizaci a dokončování projektů. Jeho vibrace posilují naši motivaci a odhodlání k naplnění všech našich záměrů, podněcuje nás k čestnému chování. Kámen pozitivně působí na rozvoj naší intuice, představivosti a proměnu myšlenek v činy. Přináší pomoc během dlouhodobých nemocí nebo hospitalizace a dodává tělu energii. Je však třeba používat jej dlouhodobě, neboť účinkuje pomaleji. Jaspis je také kámen ochranný. Jeho vibrace působí na základní čakru, podněcují její činnost a harmonizují činnost všech orgánů této čakry (například pomáhá při menstruačních potížích a při menopauze). Jaspis čistí a stabilizuje auru, přináší nám zdraví a sílu, odstraňuje jedovaté látky z oběhového systému, krve a jater, napomáhá lepší cirkulaci krve a tím pádem je vhodný na problémy se studenými končetinami nebo bolavými klouby a svaly.


Turmalín skoryl - ochranný šamanský kámen
Skoryl je nejběžnější druh polodrahokamu turmalínu, je charakteristický svou černočernou barvou. Skoryl je jako noc. Tento nádherný polodrahokam je přiřazen planetě Saturn a elementu Země, je to silný ochranný kámen, který nikdy nemá nepříznivý účinek, působí ve prospěch svého majitele a přináší mu radost, pohlcuje negativní vibrace libovolného původu, odstraňuje stres, zlost i strach, skoryl také pomáhá při očistě duše při různých psychických problémech či traumatech. Posiluje nervový systém, způsobuje, že se nás chování druhých lidí příliš nedotýká (lépe řečeno - chování a jednání druhých bereme s nadhledem a nevztahujeme si ho na sebe), zároveň nám pomáhá získat nadhled v nepřehledných situacích. Vibrace turmalínu - skorylu propojují, čistí a harmonizují čakry, odstraňují bloky z aury, udržují v rovnováze mužskou a ženskou energii. Skoryl nám pomáhá pochopit sebe sama i druhé, zvyšuje naši sebedůvěru, nezávislost, nezaujatost, podporuje naše tvůrčí myšlení. 

Skoryl, elektrosmog a záření všeho druhu
Turmalín skoryl je důležitým kamenem pro všechny, kdož jsou dlouhodobě vystaveni elektrosmogu - pracují s přístroji, které vyzařují elektromagnetické záření (počítače, mobily). Turmalín skoryl je zvláště vhodný pro všechny, jejichž práce souvisí s počítači např. IT, grafici, úředníci či účetní, dále lidé, kteří ve svém pracovním či volném čase jsou vystaveni záření televizorů, např. hlídači objektů či pracovníci v médiích. Dlouhodobé působení elektromagnetického záření na lidský organismus narušuje imunitu a lidské tělo se pak stává náchylnější k různým typům onemocnění, navíc může docházet k odumírání mozkových buněk. Krystaly turmalínu toto záření odráží, proto je dobré jej nosit denně u sebe. Turmalín skoryl posiluje nervový systém, chrání svaly a šlachy, posiluje imunitu, chrání nás před viry, pomáhá při zánětech.

Facebook komentáře

Štítky