Mým marodům - Jan Hnízdil

Připraveno k odeslání
239 Kč
Kód: PEM-0112509
Výrobce: Lidové noviny
Produktové číslo: 9788074220678
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Jan Hnízdil
se narodil v roce 1958. Lékařství studoval na Karlové univerzitě. Je atestovaným internistou a rehabilitačním lékařem. Po absolutoriu v roce 1984 pracoval jako odborný asistent na katedře tělovýchovného lékařství Fakulty tělesné výchovy a sportu UK. Poté deset let vedl rehabilitační oddělení Fakultní polikliniky Všeobecné fakutlní nemocnice v Praze. Jako externí pedagog přednáší problematiku dopingu a sportovní zátěže na III. lékařské fakultě UK. V současné době pracuje v Centru komplexní péče v Dobřichovicích u Prahy, kde se věnuje komplexní, psychosomatické medicíně. Je autorem či spoluautorem řady odborných článků a publikací.

Akcionáři farmaceutických firem, obchodníci se zdravím a vůbec všichni, kdo tahají za páky práškovacího stroje současného zdravotnictví, NECHŤ SE CHRÁNÍ TUTO KNIHU BYŤ JEN OTEVŘÍT. Četba autorových sloupků, fejetonů a glos má totiž účinky pro ně zcela nežádoucí, a mohla by jim tudíž lehce přivodit těžké srdeční selhání, náhlou mozkovou příhodu nebo jen nutkavé svrbění dlaní. A kdoví jak by dopadli, kdyby se pak s řečenými potížemi svěřili do péče té své, biotechnologické medicíny, která sice příčinlivě léčí, avšak raději neuzdravuje, neboť permanentní pacient je zlatý důl, kdežto ze zdravého už nic nekápne.

Knižní výběr z článků a úvah MUDr. Jana Hnízdila LZE NAOPAK VŘELE DOPORUČIT VŠEM, kteří si považují zdraví vlastního i zdraví společnosti a jsou ochotni pro ně něco udělat. Mohou si být jisti, že je četba nejen poučí, nýbrž i povzbudí a pobaví. Jan Hnízdil má totiž dar psát přístupně a srozumitelně a navíc i s vtipem, elegancí a humorem, ať už je řeč o záludnostech úzce odborných, nebo o věcech obecnějšího dosahu, o lékařství, o sportu či o politice. A jak se sluší na vyznavače psychosomatiky a celostního pohledu na člověka, nikdy nezapomíná uvádět zcela konkrétní příklady a pronikat do všech zákoutí životních příběhů.

Autor: Jan Hnízdil
Nakladatelství: Lidové noviny
Vazba: pevná s přebalem lesklá
Formát: 124 x 205 x 15 mm
Počet stran: 232

MM

Facebook komentáře

Štítky