Medicína posvátných stromů

Medicína posvátných stromů

Kód: PEM-0104103 Produktové číslo: 9788073365325
Abeceda posvátných stromů, druidské praktiky, bylinné receptury, věštecké významy jednotlivých stromů... Tato kniha vám ozřejmí mnohé.
Poslední kusy na skladě!
288 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Medicína posvátných stromů

Abeceda stromů je živoucím odkazem dávné tradice, předávané po celá staletí z generace na generaci. Starodávnou ogamskou abecedu stromů, jejíž každé písmeno je obestřeno duchovní a medicínskou tradicí, používali druidové k magické práci i k uctívání mrtvých. Básníci a bardi vytvořili tajnou znakovou řeč popisující jednotlivá písmena abecedy, z nichž každé je svázáno se jménem určitého stromu nebo rostliny. Tento jazyk byl po celá staletí předáván výhradně ústním podáním, neboť jen tak se dalo uchovat jeho tajemství.

Ellen Evert Hopman spojila své rozsáhlé znalosti a vnímavý poetický vhled druidské kněžky a ponořila se hluboko do historických pramenů, odkazů a asociací spojených s každým z dvaceti písmen ogamské abecedy stromů. Současně zkoumala léčitelské metody indiánských kmenových medicinmanů, hledajíc v nich možný klíč ke způsobu, jakým při svém léčení používali stromy i staří Evropané. U každého posvátného stromu uvádí autorka s ním spojené druidské duchovní praktiky, bylinné receptury a použití stromu v lidové tradici. Popisuje rovněž význam stromů při keltských oslavách ohně a jiných slavnostech. V závěru knihy seznamuje čtenáře s věšteckými metodami starých druidů a s věšteckými významy jednotlivých stromů.

Ellen Evert Hopman je praktikující druidská kněžka, zkušená bylinkářka a laická homeopatka, magistra pedagogických věd v oboru poradenství duševní hygieny. Je zakládající členkou Řádu bílého dubu (Ord na Darach Gile), působí v Šedém koncilu mágů a proroků a je profesorkou bylinářského umění v Šedé škole čar a kouzel. Je autorkou knih Druidský herbář pro rok Posvátné země, Cesta do světa zázraků, Medicína stromů, Magie stromů a Lesní kněžka. Žije v Massachusetts.

Autor:
Ellen Evert Hopmanová

Popis
počet stran 239
brožovaná vazba

Nakladatelství
Fontána 2010

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Amulet Zkřížená Vadžra Amulet Zkřížená Vadžra Kód: SHA-05000140
Mocný amulet pro vědomí sama sebe, pro rovnováhu a osvobození se od závislostí v…
95 Kč
Šátek palestina arafat - khaki Šátek palestina arafat - khaki Kód: SHA-03081816
Legendární bavlněný šátek palestina neboli arafat v khaki barvě.
109 Kč
Kapesní zrcátko fantasy - Vlk a měsíc Kapesní zrcátko fantasy - Vlk a měsíc Kód: ARCHIV-NM-B0398B4
Úžasné kapesní zrcátko s vlkem a měsícem bude nádherným dárkem pro skutečnou…
243 Kč
Kniha stínů fantasy - Paní havranů Kniha stínů fantasy - Paní havranů Kód: ARCHIV-NM-B0312B
Nádherná kniha stínů s magickým designem Paní havranů bude dobrým dárkem pro…
274 Kč