Podívejte se do kategorie Andělé

Medailon - Bohyně Brigid  - 1
Medailon - Bohyně Brigid  - 2
Medailon - Bohyně Brigid - 1/2Medailon - Bohyně Brigid - 2/2

Medailon - Bohyně Brigid

Kód: FO-MED-05
Brigid je keltská bohyně poesie, hudby a lásky, bohyně žen, nositelka proroctví a snů, pozorovatelka velkých osudů, strážkyně budoucnosti, ta, která dýchá v rákosí, větru, srdcích mužů a žen a v myslích básníků...
Omlouváme se, toto zboží je vyprodáno. Co nejdříve je doplníme.
242 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Medailon - Bohyně Brigid

Brigid (Brighid nebo také Brid) je vznešená Bohyně léčitelů, básníků, kovářů, inspirace a zrodu nových věcí. Je Bohyní života, ohně a domácího krbu, patronkou válečnictví, které válčí ne kvůli dobývání a zabíjení, ale pro ochranu života a jeho zachování (její bojovníci se nazývali Brigandi). Svátek Imbolc, který je jedním ze čtyř nejdůležitějších keltských svátků, je svátkem jara a je zasvěcen právě bohyni Brigid. Slaví se na začátku února, nebo při prvních náznacích začínajícího jara, většinou kolem 2. února. Ve stejný den je slaven křesťanský svátek Hromnice. Imbolc je svátek světel a pojí se k živlu ohně. V tento den se vyrábí Brigidin kříž. Někdy je třístranný - jako triskel, někdy bývá pleten z trávy, do tvaru rovnoramenného kříže.

K Bohyni Brigid patří oheň. V jejích rukou je dobrým sluhou, který pečuje, dává blahodárné teplo, oživuje, léčí a dává sílu. Také v nás její oheň rozdmýchává plameny tvůrčí inspirace, které přináší dobré nápady, vize a sny a naplňuje nás radostnou a tvůrčí energií.

Krásný keltský medailon s Bohyní Brigid dodáváme včetně silonové kroucené šňůrky se zapínáním na karabinku. 

Materiál
slitina cínu

Průměr medailonu
3,5 cm

Délka náhrdelníku
60 cm

Bohyně Brigid - keltská bohyně ohně
Brigid byla dcerou boha Dagdy, jednoho z největších keltsko - irských bohů. Brigid byla bohyní poesie a hudby a lásky, bohyně žen, nositelka proroctví a snů, pozorovatelka velkých osudů, strážkyně budoucnosti, ta, která dýchá v rákosí, větru, srdcích mužů a žen a v myslích básníků... Legenda vypráví, že když se Brigid narodila, od vrcholku její hlavy až k nebesům se tyčil ohnivý sloup. Narodila se při východu Slunce (Slunce je v keltské mytologii ženského rodu), a dům její rodiny tehdy vypadal jako v jednom plameni, přisuzuje se jí ohnivá povaha. Ve své nejdávnější inkarnaci byla bohyně Brigid zvána "Plamenem Irska" -  Ohnivým šípem: Breo-Saighit.

Po dlouhá staletí byl v její svatyni v Kildare, udržován věčný oheň. Tento věčný oheň, který hořel v ohradě, kam nesměl vstoupit žádný muž, byl udržován devatenácti kněžkami, dcerami ohně. Tento věčný oheň byl nepřetržitě hlídán a udržován, přikládáním posvátných větví hlohu, až do doby, kdy byla Brigid církví prohlášena za svatou. Křesťanství zvítězilo a vytěsnilo pohanské kulty, kněžky se staly jeptiškami. Avšak dne 2. 2. 1996, v den svátku Imbolc, byl oheň v Kildare znovu zapálen brigediánskou jeptiškou, sestrou Mary Minchinovou, údajně oheň stále hoří. Tak, jak je Brigid patronkou tohoto posvátného ohně, tak je také patronkou ohně domácího krbu a ohně kovářské výhně.

Brigid - patronka posvátných vod a studní
V druidském rituálu je Brigid uctívána se svícemi u centrální studny, která byla zdobena květinami a zelenými větvemi. Často byly u této studny obětovány mince a různé stříbrné předměty. Mnoho Brigidiných posvátných studní dosud existuje, některé jsou jí zasvěceny již tisíce let. Legenda praví, že vody z těchto studen jsou léčivé a vyléčí všechny druhy nemocí.

Pohanská bohyně Brigid a křesťanství
Bohyně Brigid byla natolik oblíbená, že ji z povědomí lidí nedokázalo vytěsnit ani nastupující křesťanství. Proto byla kolem roku 453 církví uznána za svatou (sv. Brigit). Na Hebridách je Brigid známa jako Kristova chůva - nevlastní matka, což jasně poukazuje na mísení křesťanského a pohanského vlivu. Jako nevlastní Kristova matka je samozřejmě mimořádně ctěna, protože nevlastní rodiče měli v keltské společnosti zvláštní postavení - vyšší, než skuteční rodiče,  vztah s nimi byl pokládán za obzvláště posvátný.

 

Facebook Komentáře
Dostupnostní hlídací pes

Rádi vás budeme informovat o naskladnění produktu.

Prosím, opište kód:
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Jaspis Mookait tamblovaný, mix S Jaspis Mookait tamblovaný, mix S Kód: MINM-004628
Mookait je experimentátor. Jeho poměrně razantní vibrace v nás probouzejí chuť…
26 Kč
Japonské vonné tyčinky Nippon H&E - Pomeranč Japonské vonné tyčinky Nippon H&E - Pomeranč Kód: SHA-020795
Svěží pomerančová vůně působí antidepresivně, navozuje dobrou náladu a chuť…
40 Kč
Svíčka pro sakrální čakru, ruční malba Svíčka pro sakrální čakru, ruční malba Kód: IMP-0277
Swadhisthana, sakrální čakra. Někdy se též hovoří o sexuální čakře. Má na…
159 Kč
Brida - Paulo Coelho Brida - Paulo Coelho Kód: KOS-BR-COE
Brida je skutečný příběh jedné z nejmladších učitelek čarodějnické tradice.
248 Kč