Maska Guy Fawkes  - 1
Maska Guy Fawkes  - 2
Maska Guy Fawkes  - 3
Maska Guy Fawkes - 1/3Maska Guy Fawkes - 2/3Maska Guy Fawkes - 3/3

Maska Guy Fawkes

Kód: BOMB-MASK
Maska Guye Fawkese je symbolem odvahy člověka, který se postavil proti despotickému mocenskému sytému, omezujícímu základní lidská práva a svobody. Ukaž, že miluješ svobodu a respekt k odlišným názorům. Pořiď si masku Guy Fawkese.
Připraveno k odeslání
139 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Maska Guy Fawkes


Ukaž, že miluješ svobodu a respekt k odlišným názorům.
Pořiď si masku Guy Fawkese.

Naše masky jsou originály od firmy Rubie´s Costume Co., která je držitelem oficiální licence Time Warner. Masky jsou vyrobené z odolného trvanlivého plastu, ručně malované. Mají pevnou gumu k upevnění, na bradě a na čele molitanové polštářky pro pohodlnější nošení.

Kdo byl Guy Fawkes?
Guy FawkesGuy Fawkes byl anglický voják a vyznáním římský katolík, který se spolu s dalšími pokusil uskutečnit  5. listopadu 1605 atentát na protestantského krále Jakuba I. a členy anglického parlamentu. Tento čin byl reakcí na tvrdé pronásledování katolíků. Spiknutí však bylo odhaleno a Guy Fawkes byl popraven. Od té doby je tento nezdařený atentát v Anglii připomínán 5. listopadu jako Noc Guye Fawkese (Guy Fawkes Night nebo Bonfire Night).

Jak vznikla maska Guy Fawkese?
V současnosti postavu Guy Fawkese zpopularizoval komiks z 80. let 20. století V jako Vendeta a stejnojmenný film, natočený v roce 2006. Autorem komiksu je Alan Moore. Původní návrh masky vytvořil britský výtvarník a ilustrátor David Lloyd. Autorská práva na masku Guy Fawkese vlastní společnost Time Warner.

Co vyjadřuje maska Guy Fawkese?
Komiks přináší myšlenku, že by se Noc Guy Fawkese neměla slavit jako výročí záchrany krále, monarchie a potrestání spiklenců, ale naopak jako symbol odvahy člověka, který se postavil proti despotickému mocenskému sytému, omezujícímu základní lidská práva a svobody.

Anonymous - maska Guy Fawkes

Symbol protestu a změny
Díky komiksu a především filmu získávala tato idea a postava Guye Fawkese čím dál více fanoušků. Nedlouho po premiéře si jeho komiksovou masku zvolili za svůj symbol účastníci různých protestů proti politickým a ekonomickým institucím po celém světě, ekologičtí aktivisté, odpůrci globalizace, korupce, manipulace veřejnosti médii, nekontrolovatelné moci atd. Masku proslavila zejména skupina Anonymous, která si jí zvolila jako svojí jedinečnou značku. Postava Guy Fawkese se v dnešní pohnuté době stává symbolem změny.

Rozměry masky - výška - šířka
20 x 18 cm

Maska je vyrobena z částečně ohebného plastu, v zadní části je opatřena gumou.

LP

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky