Fantasy šperky

Masážní lávový kámen (bazalt), velký

Masážní lávový kámen (bazalt), velký

Kód: SVK-1908
Nechejte se hýčkat pomocí nahřátých lávových kamenů. Masáž lávovými kameny prohřeje a uvolní tělo, povzbudí krevní oběh a lymfatický systém, dodá energii, povzbudí psychiku a dodá chuť do života.
Omlouváme se, toto zboží je vyprodáno. Co nejdříve je doplníme.
149 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Masážní lávový kámen (bazalt), velký

Nacházíte se na kartě mixu velkých masážních lávových kamenů. Velikost jednotlivých kamenů je cca 9 - 10 x 7,5 - 8,5 cm, hmotnost je v rozmezí od 150 - 196 g.

Každý lávový kámen je svým vzhledem naprostý originál, Matka Příroda tvoří pouze originály smiley, takže fotografie slouží především pro ilustraci. V případě Vaší objednávky Vám vybereme unikátní kousek z těch, které jsou právě skladem. 

Uvedená cena je za 1 kus masážního lávového kamene.

Masážní lávové kameny
Lávové masážní kameny jsou ručně sbírané, ohlazené kusy magmatické horniny - čediče, zvaného též bazalt. Tyto kameny se vyznačují velmi dlouhou tepelnou setrvačností, proto se v hojné míře používají pro masáže. Masáž lávovými kameny je speciální technika, která se praktikovala na Havajských ostrovech nebo v Číně již před 500 lety. Na tělo klienta se kladou oblé teplé masážní kameny, zahřáté ve vodě na teplotu kolem 37 - 40°C. Zahřáté masážní kameny mají schopnost vytáhnout bolest a vše negativní, co způsobilo zablokování proudu energie v meridiánech. Masážní kameny předávají teplo, takže se tělo krásně uvolní a lépe tak vstřebává silné energetické vibrace, které harmonizují tok energie v meridiánech (energetické cesty vedoucí od konečků prstů až k našim vnitřním orgánům). Masáž lávovými kameny je nejen velice příjemná, dodává také životní sílu a způsobuje pocity klidu a dobrou náladu. K masážím lávovými kameny se také často používají masážní oleje, které nabízíme v kategorii Oleje masážní, koupelové, éterické

Lávové masážní kameny

Před prvním použitím
Před prvním použitím naskládejte lávové kameny do hrnce se studenou vodou, postavte na plotnu a nechejte přejít varem (kameny vždy ohřívejte tímto způsobem, tedy nepokoušejte se ohřívat kameny v troubě, nebo dokonce v mikrovlnné troubě). Poté vodu slijte a kameny vyskládejte na ručník. Doporučujeme použít k tomuto účelu žáruvzdorné rukavice, děrovanou dřevěnou lžíci nebo silikonové kleště. Pozor na opaření! Až kameny zchladnou, otřete kameny ručníkem (nebo papírovou utěrkou) a aplikujte na každý kámen zvlášť masážní olej. Kameny po první aplikaci oleje ztmavnou, zčernají. 

Jak připravit lávové kameny pro masáž
Masážní lávové kameny vždy ohřívejte v hrnci výše uvedeným způsobem, na teplotu 35°C až 55°C. Jakmile dosáhne vodní lázeň požadované teploty, kameny vyjměte a jakmile budou na dotek teplé, nikoliv horké, můžete kameny přikládat na kůži masírovaného. Kameny lze ohřívat a dále udržovat v požadované teplotě ve speciálních ohřívačích k tomu určených. Jedná se o ohřívače lávových kamenů s termostatem. Termostat udržuje stálou, Vámi nastavenou, teplotu (nejčastěji v rozsahu 30°C až 60°C). Během nahřívání kamenů se tělo klienta potře masážním olejem, následně se přikládají kameny po celé délce páteře a na lopatky. Takto se ponechají po nějakou dobu na těle, dokud nedojde k prohřátí a patřičné aktivaci energetických center v těle člověka. Teprve potom se přistupuje k samotné masáži.

Masáž horkými lávovými kameny
Masáž horkými lávovými kamenyNejprve masírujte prsty okolí přiložených kamenů a vtírejte masážní olej. Pak uchopte dva horní kameny (do každé ruky jeden) a přejíždějte s nimi po horní části zad. Pohyby by měly být pomalé, dlouhé a plynulé. Po chvíli kameny vystřídejte. K masáži můžete používat jak plochu kamenů, tak i jejich zaoblené hrany. Po deseti až patnácti minutách kameny vychladnou, takže buď můžete masáž ukončit, nebo přidat kameny nové. Masáž lávovými kameny má výrazné pozitivní účinky na krevní oběh a lymfatický systém, jehož činnost stimuluje. Masáž prohřívá, harmonizuje a relaxuje celé tělo, vyrovnává energie, pomáhá detoxikaci organismu. Po masáži nechejte klienta chvíli odpočinout, přikryjte ho a nechejte ještě chvíli relaxovat. Poté může pomalu vstát. Po masáži se doporučuje pobyt na čerstvém vzduchu a dostatek pohybu.
 
Údržba masážních lávových kamenů
Použité masážní lávové kameny ponořte do čisté teplé vody s antiseptickým mýdlem nebo několika kapkami oleje Tea Tree Oil .  Každý kámen pečlivě očistěte, otřete a odložte na čistou utěrku či ručník.
 
Upozornění
Masáž lávovými kameny není vhodná v případech
- tuberkulózy,
- nádorů,
- otevřených ran,
- silného krvácení,
- pohmožděnin,
- popraskané kůže,
- trombózy, zánětu žil, při křečových žilách,
- bolestí lýtek neznámého původu.
 
U těhotných žen je možné provádět masáž nohou, rukou a šíje. Lidé trpící cukrovkou, nebo jinou nemocí, by měli mít k této terapii svolení od lékaře.

 

Facebook Komentáře
Dostupnostní hlídací pes

Rádi vás budeme informovat o naskladnění produktu.

Prosím, opište kód:
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Bylinný čaj na zahřátí 100 g Bylinný čaj na zahřátí 100 g Kód: BM-BY-C-Z-100
Chuťově výborný čaj se zázvorem, rooibosem, skořicí, lékořicí a listy Gingo…
79 Kč