Masážní lávový kámen (bazalt) malý

Masážní lávový kámen (bazalt) malý

Kód: SVK-1908-M
Masáž lávovými kameny má výrazné účinky na krevní oběh a lymfatický systém, jehož činnost stimuluje. Hluboce relaxuje a harmonizuje. Postupně prohřívá celé tělo. Pomáhá detoxikaci organismu. Vyrovnává energie v těle.
Připraveno k odeslání
89 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Masážní lávový kámen (bazalt) malý

Masážní lávový kámen - bazalt
Nacházíte se na kartě mixu malých masážních lávových kamenů. Velikost jednotlivých kamenů se pohybuje v rozmězí od 5 - 6 cm, hmotnost je v rozmezí od 60 - 112 g.

Každý lávový kámen je svým vzhledem naprostý originál, Matka Příroda tvoří pouze originály smiley, takže fotografie slouží především pro ilustraci. V případě Vaší objednávky Vám vybereme unikátní kousek z těch, které jsou právě skladem. 

Uvedená cena je za 1 kus masážního lávového kamene.

Masážní lávové kameny
Lávové masážní kameny jsou ručně sbírané, ohlazené kusy magmatické horniny - čediče, zvaného též bazalt. Tyto kameny se vyznačují velmi dlouhou tepelnou setrvačností, proto se v hojné míře používají pro masáže. Masáž lávovými kameny je speciální technika, která se praktikovala na Havajských ostrovech nebo v Číně již před 500 lety. Na tělo klienta se kladou oblé teplé masážní kameny, zahřáté ve vodě na teplotu kolem 37 - 40°C. Zahřáté masážní kameny mají schopnost vytáhnout bolest a vše negativní, co způsobilo zablokování proudu energie v meridiánech. Masážní kameny předávají teplo, takže se tělo krásně uvolní a lépe tak vstřebává silné energetické vibrace, které harmonizují tok energie v meridiánech (energetické cesty vedoucí od konečků prstů až k našim vnitřním orgánům). Masáž lávovými kameny je nejen velice příjemná, dodává také životní sílu a způsobuje pocity klidu a dobrou náladu. K masážím lávovými kameny se také často používají masážní oleje, které nabízíme v kategorii Oleje masážní, koupelové, éterické

Lávové masážní kameny

Před prvním použitím
Před prvním použitím naskládejte lávové kameny do hrnce se studenou vodou, postavte na plotnu a nechejte přejít varem (kameny vždy ohřívejte tímto způsobem, tedy nepokoušejte se ohřívat kameny v troubě, nebo dokonce v mikrovlnné troubě). Poté vodu slijte a kameny vyskládejte na ručník. Doporučujeme použít k tomuto účelu žáruvzdorné rukavice, děrovanou dřevěnou lžíci nebo silikonové kleště. Pozor na opaření! Až kameny zchladnou, otřete kameny ručníkem (nebo papírovou utěrkou) a aplikujte na každý kámen zvlášť masážní olej. Kameny po první aplikaci oleje ztmavnou, zčernají. 

Jak připravit lávové kameny pro masáž
Masážní lávové kameny vždy ohřívejte v hrnci výše uvedeným způsobem, na teplotu 35°C až 55°C. Jakmile dosáhne vodní lázeň požadované teploty, kameny vyjměte a jakmile budou na dotek teplé, nikoliv horké, můžete kameny přikládat na kůži masírovaného. Kameny lze ohřívat a dále udržovat v požadované teplotě ve speciálních ohřívačích k tomu určených. Jedná se o ohřívače lávových kamenů s termostatem. Termostat udržuje stálou, Vámi nastavenou, teplotu (nejčastěji v rozsahu 30°C až 60°C). Během nahřívání kamenů se tělo klienta potře masážním olejem, následně se přikládají kameny po celé délce páteře a na lopatky. Takto se ponechají po nějakou dobu na těle, dokud nedojde k prohřátí a patřičné aktivaci energetických center v těle člověka. Teprve potom se přistupuje k samotné masáži.

Masáž horkými lávovými kameny
Masáž horkými lávovými kameny
Nejprve masírujte prsty okolí přiložených kamenů a vtírejte masážní olej. Pak uchopte dva horní kameny (do každé ruky jeden) a přejíždějte s nimi po horní části zad. Pohyby by měly být pomalé, dlouhé a plynulé. Po chvíli kameny vystřídejte. K masáži můžete používat jak plochu kamenů, tak i jejich zaoblené hrany. Po deseti až patnácti minutách kameny vychladnou, takže buď můžete masáž ukončit, nebo přidat kameny nové. Masáž lávovými kameny má výrazné pozitivní účinky na krevní oběh a lymfatický systém, jehož činnost stimuluje. Masáž prohřívá, harmonizuje a relaxuje celé tělo, vyrovnává energie, pomáhá detoxikaci organismu. Po masáži nechejte klienta chvíli odpočinout, přikryjte ho a nechejte ještě chvíli relaxovat. Poté může pomalu vstát. Po masáži se doporučuje pobyt na čerstvém vzduchu a dostatek pohybu.
 
Údržba masážních lávových kamenů
Použité masážní lávové kameny ponořte do čisté teplé vody s antiseptickým mýdlem nebo několika kapkami oleje Tea Tree Oil .  Každý kámen pečlivě očistěte, otřete a odložte na čistou utěrku či ručník.
 
Upozornění
Masáž lávovými kameny není vhodná v případech
- tuberkulózy,
- nádorů,
- otevřených ran,
- silného krvácení,
- pohmožděnin,
- popraskané kůže,
- trombózy, zánětu žil, při křečových žilách,
- bolestí lýtek neznámého původu.
 
U těhotných žen je možné provádět masáž nohou, rukou a šíje. Lidé trpící cukrovkou, nebo jinou nemocí, by měli mít k této terapii svolení od lékaře.
Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky