Masážní hůlka Obsidián černý 8 cm

Připraveno k odeslání
249 Kč
Kód: SVK-6739
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Léčitelské a masážní hůlky jsou tradičními pomůcky šamanů a léčitelů již od starověku. Masážní hůlky mají schopnost soustřeďovat energii ve své špičce. Čistí a rozpouští energetické blokády na všech úrovních. Pokud je hůlka používána pro léčení, platí pro ni potřeba pravidelného čištění a nabíjení dvojnásobně. Masážní hůlka z černého obsidiánu je vyrobena ze speciálně pro tento účel vybraného kusu. Tvar hůlky je kónický.

Délka x šířka (základna)
8 x 1,9 cm

Hmotnost cca
34 - 38 g

Upozornění
Každá masážní hůlka je neopakovatelným originálem, barevnost a kresba polodrahokamu se může lišit od polodrahokamu na obrázku.


Obsidián - z nitra Země
Obsidián je sopečné sklo. Vznik tohoto polodrahokamu je podnícen magmatickou činností - obsidián vznikl kontaktem žhavé lávy s vodním prostředím. Jelikož je obsidián mnohem ostřejší než nejkvalitnější ocel, byl mnoha kulturami používán pro výrobu řezných a sečných zbraní, nožů a nejrůznějších nástrojů, v dnešní moderní době se obsidián používá pro výrobu ostří operačních nástrojů (skalpelů). Už v dobách paleolitu a neolitu byl obsidián používán na výrobu škrabek, hrotů oštěpů nebo nožů. Nejstarší archeologický nález, dokládající využívání obsidiánu, spadá do Mezopotámie před přibližně 9000 lety! V Jižní Americe byl využíván indiánskými kmeny jako ochrana před zlými silami, podle některých pramenů jej Mayové využívali jako obětní nástroj, Aztékové z obsidiánu vyráběli hroty pro své válečné oštěpy, ostré obsidiánové úlomky zasazovali do svých dřevěných mečů. Obsidián se těšil velké oblibě, a to nejen z důvodu vhodnosti pro výrobu nástrojů a zbraní. Obsidián byl uctíván i pro své magické schopnosti.


  Sopečná činnost

Obsidián - kámen očištění
Obsidián vyšel ze samotného žhavého nitra Země, sopečnou činností byl vynesen na povrch. Tak se jednoduše dá vysvětlit i jeho energetické působení. Obsidián nás zavádí do nehlubších hloubek naše nitra (našeho podsvětí), vynáší na povrch vše, co bylo více či méně záměrně skryto v našem podvědomí, činí to vnímatelným a uchopitelným. Tento mystický kámen nás konfrontuje s původní neprojevenou tvůrčí energií a očistným ohněm, světlem neznámých hloubek našeho nevědomí a všech nevyřešených rozporů. Obsidián nám propůjčuje sílu a vytrvalost, uzemňuje bujné představy, umožňuje nám rozlet, aniž bychom ztratili spojení se Zemí, užívat si radosti života, aniž bychom utrpěli ztrátu. Černý obsidián má ochrannou moc. Odhání vše negativní a odstraňuje nepřátelské myšlenky.
 
Černý obsidián je velice silný kámen, nesoucí tvořivé síly, umožňující projevení duchovní sil zde na zemi. Dovoluje pohlédnout do tváře všemu, co v sobě neseme a ukazuje, kde, jak a proč byla v minulosti narušena rovnováha. To někdy zasahuje i do minulých životů. Černý obsidián se probírá minulostí, aby vytvářel plodivou energii dovolující nám růst. Obrací následky předchozího zneužití síly na všech úrovních a učí poznání, že řešením není zbavit se síly, ale raději ji napřít k prospěšným cílům. Jedná se o silný kámen se silnou energií, proto je vhodné používat ho v kombinaci s křišťálem. Černý obsidián by měli používat pouze ti, kteří dokážou ve svém vědomí zpracovat všechno, co uvidí, a využít toho pro nejvyšší dobro. Tento kámen není vhodný pro osoby přecitlivělé a labilní (vhodnější pro ně bude spíše vločkový (obláčkový) obsidián). 

Obsidián a léčení
Obsidián detoxikuje organismus, snižuje bolesti při artritidě a potížích s klouby, posiluje orgány trávící soustavy, léčí záněty vyvolané bakteriemi, je to přírodní antibiotikum. Černý obsidián mírní bolesti a svalová napětí. Podporuje průtok energie čakrami a zasahuje všude tam, kde se vyskytují psychosomatické blokády.

Očista a nabíjení obsidiánu
Obsidián čistíme po každém použití a to důkladně, neboť na sebe váže energie. Čistíme pod proudem vlažné vody, necháme odpočívat přes noc v misce s vodou a křišťálem. Nabíjíme ráno či večer na přímém slunci.

Facebook komentáře

Štítky