Mandaly - Novinka

Mandala je univerzální symbol jednoty a rovnováhy, vyskytující se ve všech dobách i kulturách. Výraz mandala pochází ze sanskrtu a znamená kruh.


 Ačkoli toto slovo pochází z východu, rozšířilo se ve 20. století díky C. G. Jungovi, který začal tímto názvem označovat kruhové ornamenty, které se kromě Indie, Tibetu a jiných asijských zemí vyskytují po celé Evropě, Americe atd.

Mandaly jsou diagramy, které ukazují, jak se chaos stává řádem, smysluplnou formou. Stejně jako jiné obrazce posvátné geometrie obsahují údaje o uspořádání světa i Vesmíru. Tvoří souměrný celek nesoucí určité poselství, které během práce s obrazcem působí na duši malíře nebo pozorovatele.

V psychologii a psychoterapii jsou mandaly používány jako pomůcka a doplněk k sebepoznání. Vyzkoušejte také vy jejich léčivý účinek. Nalepte si naše překrásné průsvitné mandaly na okna a nechte skrze jejich pravidelné obrazce a pestré barvy proudit sluneční paprsky do vašeho osobního prostoru. Světlo prozáří obrázek a po místnosti se roztančí úžasné barevné odstíny.

Brzy budete vnímat, jak se vaše psychika zklidňuje, váš vnitřní svět emocí a nálad uspořádává a harmonizuje. Symetrické pestrobarvené motivy mandal mohou potěšit vaše blízké jako vhodný vánoční dárek.