Mandala na sklo - Tibet - velká Sunseal

Připraveno k odeslání
159 Kč
Kód: SHA-05009415
Kategorie: Mandaly, magnetky
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Nádherná průsvitná barevná mandala na sklo, s motivem osmi tibetských posvátných symbolů, je překrásnou okenní dekorací do každého bytu. Velmi vás překvapí jak krásnými hraje barvami, až ji umístíte na sklo, kterým procházejí sluneční paprsky. Nebudete od ní chtít odtrhnout zraky! Nálepku sejměte z podkladu a nalepte na okno, kterým proniká denní světlo, nejlépe přímé paprsky slunce. Díky slunečním paprskům, pronikajícími mandalou, se obrázek rozzáří úžasnými barevnými odlesky, které se roztančí po celé místnosti a naplní ji překrásnou a radostnou atmosférou. Tato mandala bude úžasným dárkem pro každého milovníka orientu.

Osm šťastných buddhistických symbolů, to je (po směru hodinových ručiček) - nekonečný uzel, slunečník, kolo dharmy, praporec vítězství, zlaté ryby, klenotnice, lotos a pravotočivá bílá ulita.

  • nekonečný uzel vyjadřuje propojenost všeho, co je. Nekonečný uzel připomíná, že všechny věci a jevy jsou vzájemně spojeny a propleteny, nejsou oddělené, ale na sobě navzájem závislé. Nekonečný uzel vyjadřuje, stejně tak, jako keltská triquetra, klid i pohyb zároveň. Bytí bez začátku a bez konce, Bytí v neustálém koloběhu.
  • slunečník symbolizuje hedvábný baldachýn nad hlavou Buddhy, představuje ochranu před negativními vlivy a před žárem poskvrnění, které přijde, pokud naše chování a jednání vychází z nenávisti, chtivosti a nevědomosti.
  • kolo dharmy je kolem Buddhova učení, ktré roztočil Buddha prvotním kázáním své nauky. Vnitřek kola představuje mravní kázeň, která upevňuje ducha, osm loukotí značí osmidílnou Buddhovu stezku. Obruč kolem kola znázorňuje koncentraci, při této cestě bezpodmínečně nutnou.
  • praporec vítězství je symbolem vítězství nad nevědomostí. Zvěstuje odstranění všech překážek na cestě k dosažení blaženosti.
  • zlaté ryby na lotosovém trůnu jsou symbolem osvobození Duše z koloběhu znovuzrozování (Samsára)
  • klenotnice smybolizuje splnění všech přání. Klenotnice obsahuje spirituální šperky vědění, vedoucích k osvícení. Teprve obsah klenotnice ukáže, zda se jedná skutečně o duchovní klenotnici, či jen nádobu na prostá materiální přání.
  • lotos je po celém světě uznávaným symbolem čistoty ducha. Vyrůstající z bahna (nevědomí), prorážející sloupec vody (emocí, pocitů), vyvstává na hladině, aby se rozvinul do krásy a čistoty, aby byl hodem světa Boha. V podstatě květ lotosu znázorňuje proces, kterým prochází každá duše na své cestě domů - tedy do říše Boha. Srdcem rozvinutého čistého lotosu je posvátná hora Meru, osa Vesmíru.
  • ulita (lastura) je posvátným a rituálním buddhistickým předmětem. Symbolizuje způsob, jakým je Buddhovo učení roznášeno - hlásáno (zvukem vycházejícím z této lastury) do celého světa.

Materiál
průhledná fólie s kvalitním potiskem

Průměr mandaly
14 cm

Návod k odstranění mandaly z povrchu
Mandala přilne k podkladu tak dobře, že můžete umývat a čistit okna, jak se vám zlíbí. S mandalou se nic nestane. Upozorňujeme však, že lepí tak dobře, že ji už nebudete moci z okna sundat, aniž byste ji poškodili. Proto si dobře rozmyslete, kam ji umístíte. Pokud budete chtít mandalu opravdu odstranit, použijte ostrý nožík, lépe žiletku, podsuňte ostří pod okraj mandaly a pomalu posunujte. Slupujte jednotlivé kousky až do odstranění mandaly. Lepidlo, které zůstane na podkladu, lehce odstraníte technickým benzínem (máme vyzkoušeno), případně lihem.

Facebook komentáře

Štítky