Magický svícen - stojánek, Trojná Bohyně  - 1
Magický svícen - stojánek, Trojná Bohyně  - 2
Magický svícen - stojánek, Trojná Bohyně  - 3
Magický svícen - stojánek, Trojná Bohyně  - 4
Magický svícen - stojánek, Trojná Bohyně - 1/4Magický svícen - stojánek, Trojná Bohyně - 2/4Magický svícen - stojánek, Trojná Bohyně - 3/4Magický svícen - stojánek, Trojná Bohyně - 4/4

Magický svícen - stojánek, Trojná Bohyně

Kód: NM-B1879F6
Panna, Matka a Stařena s kalichem. Tento úchvatný svícen se třemi podobami Bohyně je vyroben z tvrzené, nádherně plasticky zdobené pryskyřice.
Poslední kusy na skladě!
1.143 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Magický svícen - stojánek, Trojná Bohyně

Úchvatný svícen se třemi podobami Bohyně (Panna, Matka, Stařena) je vyroben z tvrzené, nádherně plasticky zdobené pryskyřice. Tento luxusní kousek zaujme svým precizním zpracováním. Ve spodní části jsou kolem dokola plastické motivy - měsíce v úplňku, ve fázi dorůstání a ubývání a také symbol Trojné Bohyně.  Postavy znázorňují Bohyni - Pannu, Bohyni - Matku (s rýsujícím se těhotenským bříškem) a Bohyni Stařenu (s holí), držící společně kalich.

Tento kalich má uvnitř dobře upevněnou hliníkovou vsadku (průměr 1,8 cm) s vnitřním otvorem (průměr 5 mm), vedoucím skrze kalich. Do kalichu je možné umístit svíčku odpovídajících rozměrů nebo vonný kužel, případně i vonnou tyčinku.

Koncept trojné Bohyně je starý jako sám čas. Objevuje se znovu a znovu v různých mytologických systémech, přičemž v současnosti nejzřetelněji v tradici Wicca. Jejím symbolem je Luna a její fáze dorůstání, úplňku a ubývání. 

Trojná Bohyně symbol

Tento symbol představuje tři fáze Měsíce - dorůstání měsíce, úplněk a ubývání měsíce - a zároveň tři podoby Velké Bohyně (pannu, matku a stařenu). Dorůstajícímu měsíci odpovídá podoba Bohyně - Panny, která je divoká, nezkrotná, prudká i křehká zároveň. Odpovídá jí bílá barva. Fáze úplňku je symbolem plnosti, zralosti a mateřství a odpovídá neolitickým obrazům Velké Matky plných tvarů. Bohyně Matka (červená barva) je dárkyní úrody a ochránkyní všech rodících žen. Ubývající měsíc představuje Bohyni v podobě stařeny. Této odpovídá barva černá. Tato podoba trochu nahání hrůzu, protože symbolizuje zánik, smrt. Symbolizuje ale také vyzrálost, poznání tajemství, transformaci a skutečnou moudrost života. Pochopení a integrace její síly nám dává možnost transformace, regenerace a znovuzrození. Vše, co je, se děje v nikdy nekončícím cyklu vzniku, přeměny a zániku. Ani jeden z těchto principů nelze opomíjet. Abychom dosáhli jednoty, je třeba všechny tyto principy plně pochopit a přijmout. 

Materiál
hliník, pryskyřice - polyresin

Výška x průměr svícnu
18 x 13 cm

Přibližná hmotnost svícnu
870 g

Svícen dodáváme v pevné krabici, součástí balení je i jeden malý vykuřovací vonný kužel.
 

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Stamford vonné kužely - Goblin Stamford vonné kužely - Goblin Kód: PUCK-INC296C
Nic vás nebaví, nic se vám nechce, nemáte na nic chuť, nudíte se? Zapalte si…
45 Kč
Mandala na sklo - Keltský strom života Mandala na sklo - Keltský strom života Kód: SoD-900S53
Překrásná mandala s keltským stromem života poukazuje na provázanost všech…
162 Kč
Nefrit extra tamblovaný mix XL, Rusko Nefrit extra tamblovaný mix XL, Rusko Kód: BL-TKXLN1
Šťastný kámen přitahuje vše dobré - lásku, zdraví, peníze, úspěch v…
179 Kč