Kyvadla - VO

Kyvadlo je fyzikální zařízení tvořené hmotou zavěšenou na pevném bodě pomocí provázku nebo tyče. Používá se k demonstraci principů kmitavého pohybu a často se používá jako model pro studium harmonických oscilátorů. Kyvadla mají různé podoby a lze je použít v mnoha různých kontextech, mimo jiné pro vědecké experimenty.


Podívejte se na další pomůcky pro divinaci. V naší nabídce najdete například křišťálové koule nebo andělské vykládací karty.

Jak funguje kyvadlo?

Kyvadlo není samostatný magický artefakt, není záhadné, je to předmět, který sám od sebe nedělá a neukazuje nic. Aby něco ukazovalo, je nutná interakce s tělem člověka. Kyvadlo je prodlouženou ručičkou intuice, která zviditelňuje, znázorňuje, ukazuje navenek velmi jemnou, nepostřehnutelnou reakci našeho organismu na změny v okolním prostoru.

Může se jednat o vodu, podzemní dutiny, horniny, energie, směry umístění věcí, ale také o informační údaje o vhodných potravinách, léčebných látkách, osobách atd. Na materiálu a provedení kyvadla nezáleží, je to spíš věc osobního vkusu a zvyku, co komu sedí, s čím se mu dobře pracuje.

Více o kyvadlech se dočtete ve slovníku.