Kožená spona do vlasů - Keltský kříž s Triquetrami

Kožená spona do vlasů - Keltský kříž s Triquetrami

Kód: LH-CHS27
Nádherná fantasy spona do vlasů, s keltským křížem a triquetrami, se bude skvěle vyjímat nejen v dlouhých vlasech krásné lesní elfky. Tato překrásná ozdoba potěší každou dobrou Duši, která miluje Přírodu a všechny bytosti a tvory, jež ji obývají.
Připraveno k odeslání
330 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Kožená spona do vlasů - Keltský kříž s Triquetrami

Nádherná fantasy spona do vlasů, s keltským křížem a triquetrami, se bude skvěle vyjímat nejen v dlouhých vlasech krásné lesní elfky. Tato překrásná ozdoba potěší každou dobrou Duši, která miluje Přírodu a všechny bytosti, jež ji obývají. 

Keltský kříž
Keltský rovnoramenný kříž je nejpůvodnějším typem kříže. Všechna 4 ramena jsou stejně dlouhá, a tedy jsou všechny energie a aspekty (živly) v rovnováze. Jedině za takovýchto podmínek lze dosáhnout éteru, jenž je pátým živlem. Keltský rovnoramenný kříž je v podstatě návodem jak přesáhnout a vystoupit ze světa duality, stát nad ním a mít k dispozici všechny možnosti k tvoření. Tento fenomén je znám jako pojem kvintesence. 

Více informací o keltském kříži naleznete v článku našeho slovníku pod názvy Keltský kříž.

Triquetra
Triquetra (z latinského tři rohy) je jedním z nejdůležitějších symbolů pohanských náboženství, především keltského a vikingského. Triquetra má moc posvátného čísla 3, které je základem většiny (nejen pohanských) náboženství. Tento symbol - propletenec bez začátku a bez konce, symbolizující posvátnou číslici 3 - původně sloužil jako ochranný symbol (triquetra byla používána již ve starověkém Egyptě) a byl převzat mnoha jinými náboženstvími. Trojka, jako číslice, vyjadřuje mnohé věci - minulost, přítomnost a budoucnost; matku, otce a dítě; dětství, dospělost a stáří. Triquetra spojuje fyzické s intuitivním, dává životu širší rozměr v chápání jeho podstaty, pomáhá nám otevřít se Vyššímu. Jejich propletení pak značí to, že vše je propletené a jedno bez druhého nefunguje, vše je v harmonii, neustále se to proměňuje jedno v druhé, bez začátku a bez konce. Pro kelty znamenala triquetra Trojjedinou Bohyni (Panna - Matka - Stařena) - tři aspekty ženského principu, propojené v jediný celek. Symbol byl používán keltskými kněžími (druidy) při všemožných rituálech, pro znásobení účinku. Číslice tři byla pro kelty velmi důležitá v tom ohledu, že vnímali svět, jako tříúrovňový: 1.- pozemský svět lidí, 2.- dolní (Jiný svět), ve kterém žijí duše našich zemřelých předků, a horní, duchovní svět dokonalých bytostí. 

Materiál
kůže, dřevo

Délka x šířka spony
10 x 6,3 cm

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Kyvadlo velká kniha, A. Stangl Kyvadlo velká kniha, A. Stangl Kód: PEM-0185566
Tato kniha o práci s kyvadlem, jejímž autorem je Dr. Anton Stangl, prozradí…
398 Kč