Kořeny - Anselm Grün

Připraveno k odeslání
169 Kč
Kód: PEM-0183072
Produktové číslo: 9788026207795
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Deprese mají často příčinu v absenci kořenů. Mnoho lidí dnes své kořeny ztratilo. Nejsou si svých kořenů vědomi. Pokoušejí se žít jen v přítomnosti, aniž by uvažovali o své minulosti. Jsou od minulosti jakoby odříznuti. Kdo ale nezná své kořeny, ten neví, co strom jeho života potřebuje, aby mohl vyrůst do své podoby.

Kořeny jsou téma, které propojuje jak život jedince, tak kultury a civilizace, duchovní život stejně jako psychologii. Řada problémů moderní doby je spojována s vykořeněním, které se odehrává jak na úrovni člověka, tak společnosti. Uzdravování kořenů je populárním tématem duchovního života i psychoterapie. Anselm Grün se připojuje k reflexi tohoto důležitého fenoménu a nabízí svůj pohled na věc a způsob, jak začlenit vnímání vlastních kořenů do života. Ukazuje, že traumata, která povstala v dětství, by neměla přerušit kořen, který nás pojí s rodiči, a varuje před mnohem větším zlem, které z přetnutí těchto vazeb vyplývá. Na mnoha konkrétních příbězích demonstruje, jak se dá vždy najít zdravá linie, která pomáhá léčit duši člověka i kořeny rodu jako takové.

Anselm Grün (* 1945) je mnich benediktinského opatství v německém Münsterschwarzachu a vyhledávaný duchovní průvodce. Patří k nejčtenějším křesťanským autorům současnosti, jeho knihy se překládají do mnoha jazyků. 

Autor: Anselm Grün
Nakladatelství: Portál 2015 (1. vydání)
Vazba: brožovaná 
Počet stran: 112

Facebook komentáře

Štítky

Stojí za pozornost