Kvalita spermatu a biopole

Kvalita mužského spermatu se dlouhodobě rok od roku zhoršuje. Pokles počtu spermií patří k závažným příčinám neplodnosti. V ČR má problémy s početím 10 – 15% manželských párů. V polovině případů je na vině právě muž. Schopnost semene oplodnit vajíčko je dána počtem a pohyblivostí spermií, pohlavních buněk. Varlata zdravého dospělého muže produkovaly kolem roku 1940 denně na sto dvacet milionů spermií. Do roku 1990 se počet spermií v jednom mililitru ejakulátu ale snížil na pouhých 66 milionů a úbytek kvapem pokračuje. Mužům ubývá asi 2,1 procenta spermií za rok. Ve chvíli, kdy se jejich počet sníží na 20 milionů v jednom mililitru, bude zplození potomka velice komplikované. A to je budoucnost, kterou si neumíme představit ani v nejčernějších snech.

Vymře lidský druh?

Jaké faktory způsobují úbytek spermií? Lékaři se domnívají, že kvalitě spermatu neprospívá kouření, alkohol, marihuana, mnohé léky, anabolické steroidy. Nepříznivý vliv mají i některé fyzikální faktory, jako je časté saunování, horké koupele, nošení přiléhavých oděvů, dlouhé sezení, například u dálkových řidičů atd. Poruchy plodnosti mohou způsobovat i průmyslové jedy, dibromochloropropan, kadmium, olovo, mangan. Přesný důvod, příčiny a mechanismus působení ale medicína nezná.

Mobily ničí spermie

Doktor Joel Moskowitz, ředitel centra pro Zdraví rodiny a společnosti při Kalifornské univerzitě v Berkeley provedl v roce 2011 výzkum o vlivu mobilních telefonů na lidské sperma. Spermie v laboratoři, vystavené záření mobilů, vykázaly nižší koncentraci, menší pohyblivost, horší velikostní a tvarové vlastnosti i nižší životaschopnost. K podobným závěrům došli výzkumníci i u mužů nosících telefon v přední kapse u kalhot. Bylo zjištěno, že elektromagnetické záření vycházející z mobilů může snižovat počet spermií, ničit jejich kvalitu a schopnost oplodnit ženské vajíčko.

Také notebooky s WiFi poškozují spermie

Americká společnost reprodukční medicíny uveřejnila ve svém odborném časopise Fertility and Sterility v roce 2011 výsledky výzkumu o vlivu notebooku s připojením WiFi na kvalitu spermatu. Ve vzorcích, které se nacházely v těsné blízkosti notebooku, bylo nepohyblivých 25% spermií ve srovnání se 14% nepohyblivých spermií v ostatních vzorcích, které nebyly notebookem ovlivněny. Ze vzorků u notebooku mělo 9% spermií poškozenou DNA, což je třikrát víc než u ostatních vzorků. Podle autorů výzkumu je na vině velmi pravděpodobně elektromagnetické záření bezdrátové komunikace.

Jaký je mechanismus působení? Nevíme

Autor výzkumu Conrado Avendano k tomu říká: "Naše data přesvědčivě ukazují, že notebook připojený k internetu přes Wi-Fi výrazným způsobem poškozuje kvalitu spermatu. Zatím není zcela jasné, co přesně zhoršení kvality spermatu způsobuje, ale tento efekt je zcela nezpochybnitelný." Výsledky obou uvedených výzkumů jsou ale v rozporu s mnohými jinými studiemi, které nepotvrdily vliv elektromagnetického záření na zdraví člověka. Co se tedy děje?

Problém je širší, nejde jen o spermie

Snižování kvality spermatu nelze vytrhovat z kontextu. To je pouze jeden ze současných frekventovaných zdravotních problémů. Musíme uvažovat v širších souvislostech, integrálně. Existuje ještě řada dalších nových tzv. civilizačních chorob. Mezi záhadné, obtížně diagnostikovatelné a léčitelné nemoci patří např. chronický únavový syndrom CFS, deprese, nespavost, syndrom vyhoření, migrény, poruchy imunity, alergie, ekzémy, nádorová onemocnění, fibromyalgické bolesti, poruchy učení a chování atd.

EM záření nepůsobí přímo na buňky, ale poškozuje biopole

Jestliže nebylo prokázáno, že elektromagnetické záření přímo způsobuje biofyzikální a biochemické změny v molekulární, buněčné a tkáňové struktuře, je nutné uvažovat o jiném konceptu. Bioložka Beverly Rubik, Ph.D., je bývalou členkou poradního výboru pro komplementární a integrativní medicínu, jmenovaného kongresem Spojených států. Společně s dalšími odborníky vyslovila hypotézu, že celý soubor tzv. civilizačních chorob je způsoben poškozením biopole, zejména elektromagnetickým zářením.

Co je to biopole?

V posledních letech bylo pomocí nemodernějších přístrojů SQUID, SERF a EMAS, využívajících kvantové mechaniky, supravodivosti a nanotechnologií, změřeno doposud neznámé velmi slabé biomagnetické pole organismů. Toto biopole až překvapivě odpovídá pradávné představě o životní energii, nazývané např. aura, čchi, prána, ze které vychází všechny přírodní terapie, jako je léčitelství, ajurvéda, tradiční čínská medicína, akupunktura, homeopatie atd. Peter Fraser, vedoucí výzkumu společnosti NES Health, říká: „Změření biopole a jeho oficiální přijetí v roce 1995 je největší posun v lékařství od popsání DNA v roce 1867.“

Jaké následky má poškození biopole?

Biopole tvoří centrální informační systém těla. Při jeho narušení technickým elektromagnetickým zářením, tzv. bioinfluentním polem, ztrácí molekuly a buňky spojení. Nemohou si vzájemně předávat bioinformace, jejichž nosičem jsou právě oscilace biopole. Hroutí se samoorganizace, autopoiéza, homeodynamika. Organismus přestává optimálně fungovat jako celek, což se projevuje nahodilými metabolickými poruchami. Tato teorie vysvětluje, proč moderní medicína marně hledá kauzální biochemické a biofyzikální příčiny různých selhání jednotlivých orgánů a funkcí těla.

Jak opravit porušené biopole?

Na základě výzkumů biopole vyvinula kalifornská společnost Clarus Transphase Scientific mikrokrystalové multifrekvenční biorezonátory Q-Link®, které na základě patentované technologie souladných rezonancí SRT harmonizují biopole. Posílený informační systém těla tak lépe řídí životní procesy v organismu. Kladným důsledkem optimalizace metabolismu je snížení únavy, zvýšení vitality a soustředěnosti, celkový stav fyzické a psychické pohody.

Neuvěřitelné, ale vědecké

Q-Link® není lékařský přístroj, nelze říci, které konkrétní nemoci a jak léčí, nicméně pozitivní účinky technologie SRT byly vědecky ověřeny desítkami klinických studií z předních světových univerzit a vědeckých ústavů. Příznivé působení oceňují miliony uživatelů ze všech kontinentů včetně VIP osobností a celebrit. Kladné recenze přinášejí i světová média.

Proč je metoda harmonizace biopole málo známá?

Asi se o informačním systému těla v tomto článku dozvídáte poprvé. Jedná se o nový koncept, který není ještě rozšířený mezi laickou ani odbornou veřejností. Termín biopole byl poprvé oficiálně přijat v USA v roce 1995. Současná medicína hlavního proudu se pohybuje na biofyzikální a biochemické úrovni molekul, buněk, tkání, orgánů a orgánových systémů. Bioinformace nebere v úvahu. Mnohým může myšlenka navzájem si „vysílajících“ buněk připadat nesmyslná. Přitom již více než 100 let kvantová fyzika říká, že „pevná hmota“ obsahuje vlnění a 99,999% prázdného prostoru. Také nevěříme, že elektrosmog a mobily škodí. Na některé věci si prostě déle zvykáme. Koperníkovi, Galileovi, Einsteinovi a dalším také dlouho nevěřili.

Přemůže nás technika?

Již v roce 1966 tvrdil filosof Martin Heidegger, že techniku člověk nezvládne, protože na to není bytostně uzpůsoben. Máme proto vše nové odmítat? Pokud chceme využívat výhody moderních technologií, musíme se vyrovnat i s jejich negativními vlivy. Dosavadní výzkumy ukazují, že harmonizace biopole na principu souladné rezonance bude jedním z podstatných prostředků k trvalému udržení kvality života, celkové pohody a výkonnosti v prostředí technické civilizace. Dr. William Tiller, PhD., emeritní profesor Stanford University, přední odborník na výzkum subtilních psychoenergií, říká: „Moje zkušenost, intuice a logika naznačují, že biorezonátory a podobné produkty budou důležitou součástí budoucnosti lidstva.“

Podívejte se do kategorie Q-Link® v našem e-shopu.

Mgr. Vladimír Halama

22.6.2015