Kitl Syrob bezový BIO 500 ml

Kitl Syrob bezový BIO 500 ml

Kód: KI-1622-500 Produktové číslo: 8595251000401
Sirup pro přípravu tradičních domácích limonád.
Výrobce: Kitl
Poslední kusy na skladě!
119 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Kitl Syrob bezový BIO 500 ml

Je to sirup pro přípravu tradičních domácích limonád, tak jak jej znáte od vašich babiček a maminek. Vyrábí se z ručně sbíraných čerstvých květů bezu černého, které jsou za studena macerovány (=luhovány) ve vodě. Díky tomu obsahuje Syrob nejen látky aromatické, ale i zdraví prospěšné. 

  • přítomnost rutinu, kyseliny chlorogenové a jejího izomeru
  • rutin má velmi silné antioxidační vlastnosti, působí příznivě na stěnu žil a krevních vlásečnic
  • u kyseliny chlorogenové byla objevena výrazná protinádorová aktivita a zaznamenány jsou také významné antioxidační účinky
  • komplex fenolických sloučenin obsažený v květech bezu představuje látky účinné při léčbě chřibky a nachlazení

Kitl Syrob je vyroben dle staré krkonošské receptury
Bez černý byl v podhůří Krkonoš a Jizerských hor nazýván "černobejlím" nebo "bzinčím". Dle pověstí sídlili v keřích bezu duchové, kteří se zle mstili za každé příkoří spáchané v okolí jejich keře. Snad proto se bez černý vysazoval kolem chalup a stodol. A odtud už vedla jen krátká cesta do místních kuchyní.

Složení
Cukr a glukózo - fruktózový sirup, vodný macerát květu bezu černého, extrakt z bezového květu, vitamín C, regulátor kyselosti: kyselina citrónová, konzervant: sorban draselný.

Nutriční hodnoty ve 100 g
Energie: 374 kcal
Bílkoviny: <0,1 g
Sacharidy: 87 g
Tuky: <0,1 g

Návod k přípravě
Snažíme se, aby byl Syrob hustý poctivý sirup. Proto pro přípravu domácích limonád stačí ředit Syrob s vodou pouze v poměru 1:10. Kitl Syrob je dostání v láhvích o objemu 500 ml, takže z něj připravíte 5 litrů osvěžující limonády.

Skladování
Skladujte v chladnu a temnu.

Velikost balení
500 ml


Informace o značce Kitl

Česká firma z Jablonce nad Nisou, mají radi bylinky i víno a proto chtějí dělat nápoje, které léčí, léky, které chutnají. Navazují na tradici medicinálních vín, kterých se v minulosti hojně používalo, avšak dnes jsou téměř zapomenuty. Jan Vokurka, řídící jednatel firmy, pochází z rodu lékařů a lékárníků. Jeho pradědeček Antonín Wellner byl spolumajitelem věhlasné dobrušské firmy Josef Archleb – výrobce léčivých vín a likérů. Jan Vokurka je členem Cechu českých vinařů, což je profesní organizace vinařů z české (ne moravské!) vinařské oblasti.
Jejich patron je pověstný Jan Josef Antonín Eleazar Kittel, slavný lékař a léčitel z pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Za svého života se stal slavným, po smrti legendárním. Pocházel z rozvětvené rodiny s dlouhou ranhojičskou tradicí, lékařem se stal také jeho prvorozený syn Josef Pavel, další čtyři byli ranhojiči a lékárníky. Avšak pouze on nade všechny vynikal. Přijímal pacienty z Vídně, léčil šlechtu v daleké Praze, staral se i o chudé nemocné v širokém okolí Jizerských hor a Krkonoš. Jeho úspěchy, sláva a majetek daly podnět k mnoha faustovským legendám a pověstem.

Další produkty značky Kitl


 

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky