Kitl Syrob bezový BIO 500 ml

Omlouváme se, toto zboží je vyprodáno. Co nejdříve je doplníme.
129 Kč
Kód: KI-1622-500
Výrobce: Kitl
Kategorie: Nápoje
Produktové číslo: 8595251000401
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Je to sirup pro přípravu tradičních domácích limonád, tak jak jej znáte od vašich babiček a maminek. Vyrábí se z ručně sbíraných čerstvých květů bezu černého, které jsou za studena macerovány (=luhovány) ve vodě. Díky tomu obsahuje Syrob nejen látky aromatické, ale i zdraví prospěšné. 

Kitl Syrob je vyroben dle staré krkonošské receptury
Bez černý byl v podhůří Krkonoš a Jizerských hor nazýván "černobejlím" nebo "bzinčím". Dle pověstí sídlili v keřích bezu duchové, kteří se zle mstili za každé příkoří spáchané v okolí jejich keře. Snad proto se bez černý vysazoval kolem chalup a stodol. A odtud už vedla jen krátká cesta do místních kuchyní.

Složení
Cukr a glukózo - fruktózový sirup, vodný macerát květu bezu černého, extrakt z bezového květu, vitamín C, regulátor kyselosti: kyselina citrónová, konzervant: sorban draselný.

Nutriční hodnoty ve 100 g
Energie: 374 kcal
Bílkoviny: <0,1 g
Sacharidy: 87 g
Tuky: <0,1 g

Návod k přípravě
Snažíme se, aby byl Syrob hustý poctivý sirup. Proto pro přípravu domácích limonád stačí ředit Syrob s vodou pouze v poměru 1:10. Kitl Syrob je dostání v láhvích o objemu 500 ml, takže z něj připravíte 5 litrů osvěžující limonády.

Skladování
Skladujte v chladnu a temnu.

Velikost balení
500 ml


Informace o značce Kitl

Česká firma z Jablonce nad Nisou, mají radi bylinky i víno a proto chtějí dělat nápoje, které léčí, léky, které chutnají. Navazují na tradici medicinálních vín, kterých se v minulosti hojně používalo, avšak dnes jsou téměř zapomenuty. Jan Vokurka, řídící jednatel firmy, pochází z rodu lékařů a lékárníků. Jeho pradědeček Antonín Wellner byl spolumajitelem věhlasné dobrušské firmy Josef Archleb – výrobce léčivých vín a likérů. Jan Vokurka je členem Cechu českých vinařů, což je profesní organizace vinařů z české (ne moravské!) vinařské oblasti.
Jejich patron je pověstný Jan Josef Antonín Eleazar Kittel, slavný lékař a léčitel z pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Za svého života se stal slavným, po smrti legendárním. Pocházel z rozvětvené rodiny s dlouhou ranhojičskou tradicí, lékařem se stal také jeho prvorozený syn Josef Pavel, další čtyři byli ranhojiči a lékárníky. Avšak pouze on nade všechny vynikal. Přijímal pacienty z Vídně, léčil šlechtu v daleké Praze, staral se i o chudé nemocné v širokém okolí Jizerských hor a Krkonoš. Jeho úspěchy, sláva a majetek daly podnět k mnoha faustovským legendám a pověstem.

Další produkty značky Kitl


 

Facebook komentáře

Štítky