Kameny podle znamení - Akce

Hermetické signatury jsou koncept pocházející z hermetické filosofie, alchymie, spagyrie, fytoterapie, astrologie, tarotu atd. Řazení přírodních objektů podle různých vlastností k identifikaci a využití léčivých vlastností znali před tisíci lety již Číňané, Indové, Tibeťané, Řekové, Římané, Germáni, Keltové, indiáni atd. Tyto signatury používal a rozvíjel také patron našeho e-shopu, Bombastus Paracelsus.


Horizontální signatury spojují jednotlivé druhy jsoucen ve vodorovných vrstvách, tak jak je pro nás běžné. Tedy např. všechny kameny, všechny kovy, všechny rostliny, všechny zvířata, všechny tvary, všechny barvy, všechny tóny atd.

Vertikální signatury ale seskupují všechna jsoucna svisle podle základních kosmických idejí, prvotní příbuznosti. To je pro nás neobvyklé. Jedná o systém symbolických korespondencí mezi různými prvky vesmíru. Tyto korespondence, tedy vztahy, relace mezi jevy, které si vzájemně odpovídají, odrážejí hluboké souvislosti mezi všemi prvky vesmíru a lze je využít k harmonizaci s kosmickými silami.

Vše ve vesmíru má určité vlastnosti, které odpovídají astrologickým archetypům. Tedy různé kameny, kovy, rostliny, zvířata, části lidského těla, tvary, barvy, tóny, chutě, vůně, země, města atd. lze přiřadit k významovým principům jednotlivých planet a znamení zodiaku. Příkladem je analogická řada Mars – Beran – energie – hematit – železo – ostří – kopřiva – krev.

Signatury jsou součástí širšího celostního hermetického a esoterického světonázoru, který vidí přírodu jako živý a propojený systém plný skrytých významů a vztahů. S touto představou souzní i moderní objevy kvantové fyziky. Tento ucelený pohled na věci zdánlivě oddělené se snaží ukázat na dokonalý geniální univerzální Boží plán a dílo Stvoření všude kolem nás.

Jak vybírat kameny podle znamení

Existuje vžitý a tradovaný nesmysl, že kameny pro jednotlivá znamení patří lidem, kteří jsou v tom znamení narození. My jsme ale odborníci s mnohaletou praxí, tak vám sdělujeme prastarou moudrost.

Kameny si vybíráme podle vlastností, které u sebe potřebujeme podpořit. Například někdo je prudký Beran. Když si vybere kameny s energií Berana, bude ještě více vzteklý a prchlivý cholerik. Potřebuje proto posílit klid. Naopak někdo je narozen v Rybách a potřebuje aktivitu, proto si má koupit kamen archetypu Berana. Kdyby si koupil kamen pro Rybu, bude ještě více mdlý a leklý.

Čtěte vlastnosti u jednotlivých znamení. Uvažujte, co ve svém životě potřebujete podpořit, jaké vlastnosti vám chybí, jaké energie chcete do svého života přitáhnout. Důvěřujte své intuici a tomu, co vás k určitému kameni přitahuje. Nebojte se experimentovat. Vše v hermetismu je cesta a hledání.