Xylitol březové sladidlo 200 g

Omlouváme se, toto zboží je vyprodáno. Co nejdříve je doplníme.
89 Kč
Kód: CO-713-1
Produktové číslo: 8594185547136
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Xylitol je přírodní sladidlo, které lze nalézt v rostlinách, ovoci a zelenině. Nemá žádnou vedlejší příchuť. Xylitol je přibližně o 40 % méně kalorický než normální cukr, ale je stejně sladivý a díky velice nízkému glykemickému indexu 13 je vhodný pro diabetiky. Xylitol je nesmírně ceněn pro svoji schopnost chránit zuby před zubním kazem. Tento účinek je způsoben napadáním ústní mikroflóry zodpovědné zavznik zubního kazu. Velmi kvalitní xylitol od Iswari pochází z USA a je získáván z březové kůry. Má krystalickou podobu jako běžný cukr.

Xylitol je používán jako sladidlo od šedesátých let 20. st.  Dnes patří mezi nejpopulárnější přírodní sladidla v mnoha zemích světa od USA po Japonsko. Xylitol je přirozený sacharid, jenž se vyskytuje v rostlinách, ovoci a zelenině. Dokonce lidské tělo ho vyrobí každý den až 15 g přirozeným metabolismem. Pro potravinové účely se často vyrábí z březové kůry. Důležité je, že xylitol je vždy naprosto stejnou látkou, ať se získává z jakéhokoli zdroje.


Upozornění

Ode dne 14. 12. 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské komise č. 432/2012, podle kterého není možné uvádět vliv potravin a většiny jejich složek na lidské zdraví, bez předchozího schválení samotnou EU, které proběhne na základě jejich vlastních klinických testů. Z tohoto důvodu jsme tyto informace z našeho webu odstranili a ponechali jen schválená tvrzení. Podrobné informace o zdravotním působení si musíte sami dohledat na internetu.

Děkujeme za pochopení.Složení
100% xylitol krystalický březový

Nutriční hodnoty ve 100 g:
Energie 250 kcal / 1046 kJ
Proteiny 0 g
Tuky 0 g
Sacharidy 100 g, z toho cukry 100 g
Vláknina 0 g
Sůl 0 g

Dávkování
Protože xylitol je stejně sladivý jako cukr, jednoduše si oslaďte šálek kávy nebo čaje stejným množstvím, jako u běžného cukru. Krystalický xylitol je také přímo použitelný pro vaření a pečení. Na rozdíl od jiných cukrů se při vysokých teplotách nerozkládá, takže je skvělý do všech receptů, které vyžadují cukr. Upravit recept pro použití xylitolu nemůže být snazší – jednoduše požadované množství cukru nahraďte xylitolem v poměru 1:1.

Upozornění
Nedávejte xylitol svým mazlíčkům, zvířata jej neumí metabolizovat.

Skladování
Skladujte v suchu, chladu a mimo sluneční záření.

Velikost balení
200 g

Země původu
Finsko

Facebook komentáře

Štítky