Maca BIO prášek Peru, 250 g

Připraveno k odeslání
139 Kč
Kód: CO-495-1
Kategorie: Doplňky stravy
Produktové číslo: 8594185544951
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Plodina maca, která je přezdívána jako „peruánský ženšen“ (přestože není s ženšenem příbuzná) pochází z And a je po staletí dobře známá jako adaptogen. Pro účely konzumace se používá kořen bílé barvy, podobající se vzhledem naší ředkvičce.

Maca obsahuje přibližně 60 % sacharidů a 10 % vysoce kvalitní bílkoviny se 17 aminokyselinami (z nich sedm esenciálních). Z minerálů je maca bohatá na selen, vápník, magnesium a železo.


Upozornění

Ode dne 14. 12. 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské komise č. 432/2012, podle kterého není možné uvádět vliv potravin a většiny jejich složek na lidské zdraví, bez předchozího schválení samotnou EU, které proběhne na základě jejich vlastních klinických testů. Z tohoto důvodu jsme tyto informace z našeho webu odstranili a ponechali jen schválená tvrzení. Podrobné informace o zdravotním působení si musíte sami dohledat na internetu.

Děkujeme za pochopení.Složení: 100 % bio maca prášek sušený mrazem

Energetické hodnoty ve 100 g:
Energie 314 kcal / 1326 kJ
Proteiny 7,1 g
Tuky 32,2 g, z toho nasycené mastné kyseliny 10,9 g
Sacharidy 59 g, z toho cukry 29,5 g
Vláknina 10,2 g
Sůl 0,05 g

Způsob použití:
Maca je zejména kořenová plodina, kterou je možné běžně konzumovat bez negativních vedlejších dopadů. V Peru se využívá mnoha způsoby, ale nejčastěji se vaří. Ve své domovině má však pestrý způsob využití včetně mouky pro pečení nebo přípravu kaší. Pro nejlepší účinek doporučujeme používat jednu polévkovou lžíci macy denně. Prášek můžete přidat do müsli, salátů, polévek, pudinků, koláčů, jogurtů, džusů, apod. Nejlépe používejte při teplotách nižších než 42 °C, aby byly zachovány všechny původní nutriční hodnoty. 

Upozornění
Nevhodné pro kojící a těhotné ženy a děti do 3 let.

Skladování
Skladujte v suchu chladu a mimo dosah dětí.

Země původu
Peru

Facebook komentáře

Štítky

Stojí za pozornost