Health link Chia semínka Bio 100 g

Health link Chia semínka Bio 100 g

Kód: HL-045 Produktové číslo: 8594046601182
Chia semínka mají vysoký obsah vlákniny, proteinu, omega 3 ALA, antioxidantů, vápníku, hořčíku a dalších vitaminů a minerálů.
Výrobce: Health Link
Připraveno k odeslání
69 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Health link Chia semínka Bio 100 g

Rostlinu chia (Salvia hispanica), jejíž domovem je Latinská Amerika, pěstovali již Aztékové v předkolumbijské době pro její semena, která považovali za výborný zdroj energie a cenili si je pro jejich nutriční vlastnosti. Chia semínka mají vysoký obsah vlákniny, proteinu, omega 3 ALA, antioxidantů, vápníku, hořčíku a dalších vitaminů a minerálů. Jsou vysoce hydrofilní (váží na sebe vodu a poskytují tělu dlouhodobou postupnou vnitřní hydrataci). Díky svým sytícím vlastnostem přirozeným způsobem zvyšují objem potravy bez dodatečné energie. Chia semínka jsou často označována jako ,,jídlo běžců", vhodná při dlouhotrvající fyzické zátěži.   


Upozornění

Ode dne 14. 12. 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské komise č. 432/2012, podle kterého není možné uvádět vliv potravin a většiny jejich složek na lidské zdraví, bez předchozího schválení samotnou EU, které proběhne na základě jejich vlastních klinických testů. Z tohoto důvodu jsme tyto informace z našeho webu odstranili a ponechali jen schválená tvrzení. Podrobné informace o zdravotním působení si musíte sami dohledat na internetu.

Děkujeme za pochopení.Chia semínka lze přidávat do chleba, muffinů nebo jimi posypávat různé pokrmy. Jsou vhodné do smoothies, cereálií, salátů, jogurtů nebo je lze konzumovat i přímo. Chia semínka můžete namlít na jemný prášek nebo namočit do vody a tím získat želatinovou hmotu, která se používá jako pojivá nebo zahušťovací ingredience. Maximální doporučená dávka je 15 g semínek chia denně. 

Nutriční hodnoty ve 100 g výrobku
- energetická hodnota 2034 kJ / 486 kcal
- tuky 30,7 g, z toho nasycené mastné kyseliny 3,3
- sacharidy 42 g, z toho cukry 0 g
- vláknina 34,4 g
- bílkoviny 16,5 g
- sůl 0,04 g

Složení
100% BIO Chia semínka černá (Salvia hispanica)

Hmotnost
100 g

Země původu
Argentina

Skladování
Skladujte v suchu v uzavřeném obalu.

 

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Náušnice topaz modrý facetovaný, stříbro Ag 925 Náušnice topaz modrý facetovaný, stříbro Ag 925 Kód: BL-KAT-0794
Lehkost, jasnost, svoboda, pravda, meditace. Tyto luxusní náušnice s vybroušenými…
485 Kč