Gagát - masážní placička  - 1
Gagát - masážní placička  - 2
Gagát - masážní placička - 1/2Gagát - masážní placička - 2/2

Gagát - masážní placička

Kód: SVK-19015
Gagát (černý jantar) je velmi silným ochranným "kamenem". Už od pradávna jej lidé používali pro ochranu před zlou vůlí, magií a démony.
Připraveno k odeslání
60 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Gagát - masážní placička

Tamblovaná placička z černého jantaru je nejen masážní placičkou, je také skvělým "talismanem do kapsy". V případě, že kámen hodláte používat pro masážní účely, mějte na paměti, že každý kámen má schopnost absorbovat do sebe negativní energie. U kamenů, které se používají k léčení a k masážím to platí dvojnásobně. Dbejte proto na pravidelné a důkladné čištění kamene. Kromě tohoto běžného čištění je však třeba jednou za čas dopřát svému kameni řádný oddych. I kameny si někdy potřebují odpočinout. Nechte ho na několik dní spočinout v lůně panenské země nebo ho řádně vyčistěte pod proudem vlažné vody. Po vyčištění ponechejte několik dnů na drúze křišťálu nebo jej na čas zakopejte do země. 

Masážní placička z gagátu je vyrobena ze speciálně vybraného, pro tyto účely určeného kousku, který byl dokonale vybroušen a vyleštěn, aby jste si masáže jaksepatří užili. Každá jednotlivá placička je samozřejmě svým vzhledem originální, Matka Příroda tvoří pouze originály, takže foto i údaje uvedené v parametrech jsou především orientační.

Hmotnost
12 - 22 g

Velikost placičky (délka x šířka x tloušťka)
4 - 5 x 3 - 4 x 0,6 cm

 

Gagát - čarodějnický jantar
Gagát (černý jantar), jak název napovídá, není kámen v pravém slova smyslu, ale zkamenělá pryskyřice. Tento voskově matný, neprůhledný, černý či tmavě hnědý mineraloid (dále pro zjednodušení uvádíme kámen), vznikl před milióny lety rozkladem dřeva stromů (nejčastěji z čeledi blahočetovitých), za vysokého tlaku. Složením je gagát podobný hnědému uhlí a hoří. Občas se stane, že se v něm nachází zrníčka pyritu. Název gagát je odvozen od řeky Gagátes v Malé Asii, kde byl těžen Římany. V minulosti byl gagát, coby materiál na výrobu různých předmětů, používán Vikingy. Různé předměty z gagátu byly nalezeny například v Grónsku, ale také v neolitických hrobech na území Čech. Lidé v dávných dobách silně věřili v jeho magickou a vysoce ochrannou moc (před černými mágy, zlou mocí, sukuby, inkuby, přízraky, démony i nočními můrami). Gagát je vskutku silným ochranným "kamenem", který chrání před zlou vůlí i násilím. Věří se, že pomáhá otevírat cesty k novým životním zkušenostem a zároveň je vhodným průvodcem na těchto cestách. 

Traduje se, že gagát, saturnský kámen, je oblíbeným "kamenem" starých duší. Má paměť, nese v sobě moudrost z minulosti. Dovede upozornit na lež, nesrovnalosti mezi tím, jak člověk myslí, co říká a jak jedná, i na blížící se nebezpečí. Gagát je "kámen", který přináší hluboký klid. Komunikuje se svým majitelem na hluboké úrovni. Pomáhá zklidnění a ponoření se do hlubin nitra (podobně jako černý turmalín) a najít v podvědomí vše, co si přejeme zvědomit. Ti, kteří budou s tímto materiálem pracovat, budou sami nejlépe vědět, co chtějí nalézt a proč. 

Poznej sama sebe - cesta k vládě nad svým životem
Gagát je účinným kamenem při překonávání bloků, předsudků, obav a strachů - už jen proto, že jsme schopni si uvědomit jejich kořeny.
Pomáhá potlačovat deprese (neboť přijímáme zodpovědnost za svůj život - tedy není proč si stýskat a litovat se).
Pomáhá udržet si kontrolu nad životem (sebepoznání je ta nejlepší cesta, jak to udělat), životní stabilitu a rovnováhu.
Gagát harmonizuje 1. čakru Muladhara (čakra kořenová) - tedy čakra základů a jsou zkušenosti, že podněcuje k pohybu energii Kundalíní - životní energii.

Pověrčivost nebo pravda - aneb jak je to s černými kameny
Některé prameny tvrdí, že se gagát při nošení (nebo používání) stává "součástí" svého majitele, proto by měl patřit pouze jedné osobě. Také, že se gagát nedává darem, protože si jej každý musí vybrat sám. Dále, že stejně jako ostatní černé kameny, není vhodný pro všechny lidi. Ponecháme na vás, co si o tom budete myslet. Je to pravda nebo pověrčivost? Máme zkušenost, že černé kameny prostě přitahují určitý typ lidí. To ale platí i o žlutých, oranžových, zelených... Co to vypovídá? Vypovídá to, že každý člověk intuitivně cítí, co potřebuje, jaký typ energie. Černé kameny (turmalín skoryl, černý obsidián, gagát...) náleží k první kořenové čakře Muladhara, která souvisí s uzemněním, kořeny osobnosti, se stabilitou, ochranou a také - pohybem v hlubinách nitra. Je třeba rozumět, že žádné kameny nejsou "příliš silné", nebezpečné nebo škodlivé. Mohou být pouze energeticky (vibračně) nevhodné pro určitý typ lidí. V tom případě je člověk stejně odloží nebo předá dál. 

Gagát a léčení
Gagát je spojen s 1. čakrou (Muladhara). Tuto on pročišťuje. Pomáhá při menstruačních problémech, potížích dolních končetin i dolní části páteře. Je dobrým pomocníkem při migrénách i při bolestech zubů (tlumí bolest). Pomáhá při léčení epilepsie i mírnit astmatické záchvaty.  Potlačuje otoky žláz a lymfatických uzlin, je dobrý je na záněty kloubů, revmatismus, problémy žaludku, močového měchýře a pleti, tlumí horečku, zastavuje krvácení.

Čištění a nabíjení gagátu
Gagát je materiál, který je křehčí než ostatní kameny. Doporučujeme jej nenamáčet příliš dlouho a především nečistit jej v solném roztoku. Čistí se buď krátce vlažnou vodou nebo kouřem (nad svíčkou, zapálenou vonnou tyčinkou apod.), nabíjí se na drúze křišťálu.

 

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Kyvadlo - jaspis červený, hladce broušený Kyvadlo - jaspis červený, hladce broušený Kód: SoD-826100006
Červený jaspis je oblíbeným věšteckým kamenem nejen proto, že rozvíjí intuici…
251 Kč
Rezonátor 162 Rezonátor 162 Kód: HEIN - 162
Obnovuje přirozené vlastnosti tekutin a potravin - resetuje původní nastavení.
1.200 Kč
Stamford vonné kužely - fialka Stamford vonné kužely - fialka Kód: PUCK-INC222C
Pojďte si přivonět a obdivovat něžnou a křehkou krásu fialových kvítků.
45 Kč