Flétna Cherokee bambus 45 cm

Připraveno k odeslání
1.395 Kč
Kód: RAI-flk
Kategorie: Hudební nástroje
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Tradiční indiánská flétna Cherokee je vyrobena z bambusu, dřeva a kožených pásků. Flétna má 6 otvorů na přední straně, zadní strana je bez otvoru. Flétna je pentatonická. 

Pentatonická stupnice obsahuje, jak z názvu penta (řecky 5) vyplývá, pět základních tónů. Výhodou pentatoniky je především to, že ladí s velkým počtem tónů. Dobře se pamatuje a je jednoduché ji zahrát. Pentatoknika má jen celé tóny, nikoliv půltóny, takže nedochází k žádným disharmoniím. S pentatonikou je velmi snadné improvizovat. Ona přímo podporuje tvořivost! Pentatonika je snivá a vzdušná (přesně takoá je hra na indiánské flétny). Skoro se zdá, že nemá začátek ani konec. Můžete hrát cokoli a nic nebude disharmonické, vše bude ladit.

Pentatonika, to je v první řadě jednoduchost a harmonie, čisté melodie, nepravidelný rytmus a zpěv. Snová nálada pentatoniky dává prostor pro fantazii, vytváření vlastních živých obrazů. Připomíná stav před naším narozením, uklidňuje i léčí. Hráč ani nemusí mít hudební vzdělání, aby uměl na pentatonické nástroje hrát. Stačí se zaposlouchat a volně řadit tóny podle svého pocitu - a vznikne píseň. Píseň srdce.     

Tyto informace jsme čerpali z webu: Výroba hudebních nástrojů, kde se dozvíte ještě mnohé další zajímavé informace o hudbě a hudebních nástrojích.

Materiál
bambus, dřevo

Rozměry - délka x průměr cca
45 x 2,7 cm

Vyrobeno v Peru.

Facebook komentáře

Štítky