Fantasy soška - Gandalf - šedý poutník  - 1
Fantasy soška - Gandalf - šedý poutník  - 2
Fantasy soška - Gandalf - šedý poutník  - 3
Fantasy soška - Gandalf - šedý poutník - 1/3Fantasy soška - Gandalf - šedý poutník - 2/3Fantasy soška - Gandalf - šedý poutník - 3/3

Fantasy soška - Gandalf - šedý poutník

Kód: PUCK-GOTH35
Opravdovou sílu a moc získáš tím, že překonáš sám sebe a všechny svoje stíny. V čem jsi podobný Gandalfovi? Stejně jako on máš svůj důležitý úkol, stejně jako on pochybuješ o svých schopnostech a síle, stejně jako on jsi nucen postavit se svému strachu.
Připraveno k odeslání
508 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Fantasy soška - Gandalf - šedý poutník

Gandalf, čaroděj z fantasy světa J.R. Tolkiena, je oblíbenou postavou snad pro každého nadšence fantasy žánru. Kdo viděl nebo četl Pána Prstenů, jistě si hned vzpomene na šedého čaroděje, jenž vedl společenstvo prstenu a významným způsobem ovlivňoval dění ve Středozemi.

Kdo je Gandalf
Gandalf, šedý poutník (Mithrandir), byl druhým nejvyšším členem řádu Istari a po zradě a pádu Sarumana se stal jeho hlavou. Gandalf byl Maia, bydlel ve valinorském Lórienu a patřil do domu Irmova, do domu Pána snů. Gandalf miloval elfí lid, rád mezi nimi nespatřen chodil a obohacoval je krásnými vidinami nebo moudrými popudy. V době, kdy se znovu pozvedala Sauronova moc, byl Gandalf, stejně tak, jako další mocní čarodějové, vyslán do Středozemě, aby napomohl přemožení zla. Jako jediný z čarodějů si nepřipadal dost mocný na tento úkol, nechtělo se mu, ale byl shledán způsobilým a tak se přeci jen musel vydat na cestu. 

Gandalf ve Středozemi
Když Gandalf připlul do Šedých přístavů jako poslední z rodu Istari (kouzelníků), tělem nejmenší, šedovlasý, s šedým pláštěm a vzhledem starší než ostatní, rozpoznal v něm Círdan největšího a nejmoudřejšího ducha a svěřil mu jeden z Tří prstenů, prsten Naryu, pomáhající rozněcovat odvahu. To však popudilo pyšného Sarumana a začala ho sžírat závist a zlovůle, která se po čase stala zjevnou. Gandalf, narozdíl od ostaních čarodějů se nikde neusadil, stále putoval, oděn do svého šedého pláště, proto mu říkali šedý poutník.

Gandalfovo umění
Gandalf vládl mocí trpělivosti a naslouchání a rozšířenými intuitivními schopnostmi. Byl velmi všímavý, viděl i to, co bylo osatním skyrto, měl šestý smysl, který ho včas varoval před tím, co mělo přijít. Po vzestupu Sauronovy moci byla sestavena Bílá Rada (sestavena z nejmocnějších elfů a Istari), rada, která měla zachránit svět před nadvládou zla. Galadriel (vážená členka Bílé Rady) usilovala o to, aby se hlavou Rady stal Gandalf, ale on tento úřad odmítl, neboť nechtěl mít jiná pouta a závazky než vůči těm, kteří jej poslali. Proto byl zvolen Saruman, který měl největší poznání o způsobech Nepřítele. 

Gandalfova proměna
Po té, co se Gandalf utkal se svým největším strachem - balrogem a zvítězil nad ním, padnul. Tato smrt, kterou sám popisoval slovy "bloudil jsem mimo myšlení a čas", byla smrtí starého Gandalfa, šedého poutníka. Nebyl to však konec. Gandalf v sobě opět pocítil život, když byl seslán zpět na zemi, aby dokončil svůj úkol. Toto znovuzrození ho proměnilo v bílého čaroděje. Už nikdy o sobě nepochyboval a tak se mu podařilo dokončit svůj úkol. Po poražení saurona (zla) a korunovaci krále lidí (Aragorna) odchází tento bílý čaroděj ze Středozemě a odplouvá na lodi do Země Neumírajících.

V čem jsi podobný Gandalfovi? Stejně jako on máš i ty svůj důležitý úkol, stejně jako on - pochybuješ o svých schopnostech a síle, stejně jako on jsi nucen utkat se se svým největším strachem. Projdeš-li jím a překonáš-li ho, staneš se větším a zvládneš svůj úkol. Tato soška Gandalfa ti připomíná tvůj vlastní úkol, vou sílu, o které mnohdy pochybuješ, připomíná ti, že to jediné, co tě brzdí, je tvůj strach. Najdi ho a postav se mu. Opravdovou sílu a moc získáš tím, že překonáš sám sebe a všechny svoje stíny.

Materiál
pryskyřice - polyresin

Výška x šířka x délka sošky
22 x 8 x 15 cm 

Gandalfova magická hůl je odnímatelná
 

LP

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky