Fantasy pohár - Thor

Připraveno k odeslání
698 Kč
Kód: NM-D4719P9
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Thór - Hromovládce

Thór hromovládceThór je jedním z největších a nejuctívanějších bohů severského panteonu. Thór je synem samotného Ódina, nejvyššího Boha Stvořitele, a Fjörgyn, Bohyně Země. Thór, přezdívaný také Hromovládce, je bohem nebe, hromu, deště a plodnosti země. Thór je strážcem a vykonavatelem spravedlnosti. Thorovo kladivo Mjöllnir je magická zbraň, sloužící jak k ničení, tak k tvoření. V severských zemích jsou nacházeny malé amulety v podobě Thórova kladiva v různých provedeních a velikostech. Vyznavači severského předkřesťanského náboženství - polyteismu (pohanství) nosí amulety s Thórovým kladivem jako přívěsky na krku.

Více o Bohu Thórovi a jeho kladivu moci se dozvíte v článku Thór.

Tento krásný vikingský pohár bude originálním dárkem pro každého milovníka severské mytologie. Pohár je vyroben z tvrzené pryskyřice, do níž je vsazen vyjímatelný kalich z nerezové oceli. Ručně malovaný pohár je po svém obvodu zdoben dvěma plastickými obrazy Thora a dvěma kladivy.

Kalich či pohár je odedávna symbolem sjednocení lidí a jejich spojení, které je stejné jako mezi člověkem a božskou silou a mezi člověkem a vše zásobující přírodu. Nacházíme jej jako magicko-rituální předmět u mnoha kultur. Symbolizuje ušlechtilejší, vyšší síly, vyšší vibrační rovinu, vyzvedává všechno obyčejné na úroveň božského, vše spojujícího.

Rozměr (výška x průměr)
17 x 7,5 cm

Materiál
pryskyřice, nerezová vložka

Objem cca
200 ml

Facebook komentáře

Štítky

Stojí za pozornost