Fantasy klepadlo - Zelený muž

Omlouváme se, toto zboží je vyprodáno. Co nejdříve je doplníme.
628 Kč
Kód: NM-K0725C4
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Velmi sympatické fantasy klepadlo se zeleným mužem bude skvělým originálním dárkem pro každého milovníka přírody a lesních duchů. Líbí-li se vám tato zvláštní, do listů oděná bytost, podívejte se ještě na další produkty ze zeleným mužem.

Materiál
tvrzená pryskyřice, kov, sklo (oči)

Délka x šířka hlavy Zeleného muže
14,5 x 13,5 cm

Délka celého klepadla
19,5 cm

Na zadní straně hlavy Zeleného muže je kovová úchytka pro připevnění klepadla. V ceně jsou i 3 kovové šroubky.

Zelený muž - Rohatý Bůh
Zelený muž je prastarým původním arche­typem pohan­ského Rohatého boha, který vyjadřuje plodný mužský princip a spojení člověka s přírodou. Nejstarší dochovaná zmínka o Zeleném muži pochází z roku  13 000 let př. n. l. - jedná se o jeskynní malbu z Trois-Freres ve Francii, na které je zobrazen napůl jelen a napůl člověk. 

Zelený Muž a jeho další podoby
Během časů se symbol Zeleného Muže proměňuje v další podoby - keltský Cernunnos, řecký bůh Pan, římský Faun... Zelený Muž nebývá spojován jen s božstvy, ale i s dalšími významnými tajemnými mytologickými postavami, jako je například Robih Hood, Zelený rytíř od kulatého stolu (Gawain), Green George, Jack the green apod.

Zelený Muž - symbolika 
Zelený muž je symbolem nikdy nekončícího cyklu zrození, živ­ota a smrti. Přináší smrt, ale i život. Tak, jako na podzim opadají listy stromů a příroda usíná, aby se na jaře zase probudila k životu, růstu a plodnosti, tak vše podléhá přírodnímu zákonu smrti a znovuzrození. Konec něčeho vždy věstí začátek nového. Zelený Muž je strážcem a ochráncem duchů rostlin (dévů) a vůbec veškerého lesního života. Zelený muž je symbolem lidské jednoty se Zemí, symbolem znovuzrození, obrození, nového počátku, jako připomínka nikdy nekončícího cyklu, který je obnoven s každým jarem. 

Facebook komentáře

Štítky