Didgeridoo Bali 120 cm

Připraveno k odeslání
1.747 Kč
Kód: SODI-DI_61938
Kategorie: Hudební nástroje
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Didgeridoo je prastarý hudební nástroj domorodých Aboridžinců, kteří je používali jako nástroj pro rituály nebo komunikaci s bohy či dušemi předků. Originální australské didgeridoo je z kmene eukalyptového stromu, jehož vnitřek byl vyhlodán termity. Kvalita takového nástroje je nezaměnitelná, stejně jako jeho zvuk. Vzhledem k tomu, že je značně drahé a obtížné k pořízení, vyrábí se didgeridoo z mnoha jiných druhů dřev - například buku, dubu, jasanu nebo akátu.

Jak hrát na didgeridoo
Nejdůležitější je zvládnout základní tón, který se tvoří vibrací rtů při vydechování vzduchu ústy do nástroje. Pro delší a nepřerušovanou hru je třeba se naučit tzv. cyklické dýchání (nekonečný dech), jehož podstata je v tom, že při výdechu malého obsahu vzduchu z úst dochází zároveň ke krátkému, ale intenzivnímu nádechu nosem. Tato technika není jednoduchá, ale její zvládnutí vám umožní dále experimentovat se zvuky a hlasovými modulacemi.

Krásné didgeridoo bylo vyrobeno šikovnými řemeslníky na Bali a je ručně malované. Upozorňujeme, že každý jednotlivý kousek na této kartě zboží může mít jinak barebnou malbu, než jakou vidíte na fotografii. Každé didgeridoo je originální.

Materiál
dřevo

Délka x průměr celkový
120 x 5 cm

Údržba
Nástroj je dobré udržovat v suchu a při stálé teplotě.

Vyrobeno na Bali.

Facebook komentáře

Štítky

Stojí za pozornost