Didgeridoo Spiral

Novinka
Připraveno k odeslání
3.272 Kč
Kód: RAI-didspiral
Kategorie: Novinky
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Didgeridoo je prastarý hudební nástroj domorodých Aboridžinců, kteří je používali jako nástroj pro rituály nebo komunikaci s bohy či dušemi předků. Originální australské didgeridoo je z kmene eukalyptového stromu, jehož vnitřek byl vyhlodán termity. Kvalita takového nástroje je nezaměnitelná, stejně jako jeho zvuk. Vzhledem k tomu, že je značně drahé a obtížné k pořízení, vyrábí se didgeridoo z mnoha jiných druhů dřev - například buku, dubu, jilmu, jasanu nebo akátu.

Jak hrát na didgeridoo
Nejdůležitější je zvládnout základní tón, který se tvoří vibrací rtů při vydechování vzduchu ústy do nástroje. Pro delší a nepřerušovanou hru je třeba se naučit tzv. cyklické dýchání (nekonečný dech), jehož podstata je v tom, že při výdechu malého obsahu vzduchu z úst dochází zároveň ke krátkému, ale intenzivnímu nádechu nosem. Tato technika není jednoduchá, ale její zvládnutí vám umožní dále experimentovat se zvuky a hlasovými modulacemi.

Toto nádherné spirální didgeridoo pochází z Bali a je ručně barveno. Má bohatý a plný zvuk. Jeho výhodou je tvar, nízká hmotnost a skladnost.

Materiál
dřevo

Rozměry cca
27,5 x 35 cm

Hmotnost cca
874 g

Průměr náustku (vnitřní)
3 cm

 

Facebook komentáře

Štítky