Dámské tričko orient - Shiva  - 1
Dámské tričko orient - Shiva  - 2
Dámské tričko orient - Shiva - 1/2Dámské tričko orient - Shiva - 2/2

Dámské tričko orient - Shiva

Kód: SAR-TX303
Nepřehlédnutelný kousek do vašeho šatníku! Orientální tričko s Pašupatim - Pánem Zvířat, patronem jogínů a asketů, legendárním Bohem Shivou, je ideální na horké letní dny.
Poslední kusy na skladě!
645 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Dámské tričko orient - Shiva

Nepřehlédnutelný kousek do vašeho šatníku! Orientální dámské tričko s Pašupatim - Pánem Zvířat, patronem jogínů a asketů, legendárním Bohem Shivou, je ideální na horké letní dny. Materiál je lehounký a prodyšný, střih velmi pohodlný, potisk odolný (lze bez problémů žehlit). Potisk je vytvořen speciální technikou, na přední straně trička je barevný, na zadní straně je motiv černobílý.

Upozornění
Z nám neznámého důvodu vyrábí výrobce orientálních triček všechna dámská trička pouze v jedné velikosti, a to M. Zatím se nám nepodařilo zjistit, proč tomu tak je, a zda hodlá výrobu rozšířit i o další velikosti. Pokud budou dostupné, rádi je objednáme a nabídneme pro vás. Situaci sledujeme. Děkujeme za pochopení.

Kdo je Shiva?
Shiva je jedním z trojice hlavních hinduistických bohů (trimurti) - Brahma - Višnu - Shiva. Brahma je bůh - Stvořitel, Višnu udržovatel a Shiva je ničitel. 


Shiva - pán jógy
 
Shiva ničitel, pán jógy a nespoutanosti přírody
Kult boha Shivy je spojen s neustálou proměnou všeho, co je, s neustále probíhajícím vznikem a zánikem, s dočasností a pomíjivostí všeho hmotného stvoření a s neustálou schopností přírody tvořit. Stejně tak, jako smrt není definitivním koncem všeho, tak i zničení něčeho ve vesmíru se děje proto, aby mohl být znovu stvořen. Shiva nepředstavuje pouze konec tělesné existence, ale především klid a mír spočinutí v zániku. Shiva je koncem ale i počátkem, je pravou skutečností, která na sebe bere mnohé tvary. Nejčastěji bývá Shiva zobrazován jako meditující jogín, je přímým zosobněním asketického způsobu života. V postavě boha Shivy se spojuje divokost přírody s klidem mysli. Shivovo spojení s divokou přírodou také vyjadřuje jedno z jeho jmen - Pašupati (Pán zvířat). Jeho další podobou je Shiva natraj - tančící Shiva, nebo Shiva - lingam (shiva znamená světlo, nebo oheň, lingam znamená sloup) - doslova tedy sloup světla, či ohně. 
 
Atributy boha Shivy
  • Trojzubec představuje tvoření, udržování a ničení.
  • Třetí oko je oko, které vidí i to, co je za vnějším projevem všeho, co je.
  • Ganga je nejposvátnější řekou, která pramení v nebeských sférách. Na zemi stéká po Shivových vlasech.
  • Kobra okolo krku symbolizuje smrt, kterou Shiva překonal. Také může představovat "Kundalíni" (hadí sílu). Shiva je někdy též nazýván Nágéšvara (Pán hadů).
  • Půlměsíc je symbolem času a ukazuje tedy Shivu jako vládce času.
  • Bubínek je zdrojem mantry AUM (ÓM), kterou byl stvořen vesmír.
  • Vibhuti, to jsou tři horizontální linie na Shivově čele. Představují skutečnou esenci bytí, která zůstane poté, co jsou nevědomost a všechny připoutanosti spáleny ohněm poznání. Tento symbol si malují na čelo všichni Shivovi stoupenci.

Saddhu

Velikost M (šířka x délka)
43 x 60 cm

Materiál
100% bavlna

Praní a údržba
40 °C - šetrné praní v pračce nebo v ruce
žehlení - min. teplota
Perte odděleně.

 

LP

 

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Náhrdelník angelit, kuličky 4 mm Náhrdelník angelit, kuličky 4 mm Kód: SVK-nahr-ang-k-4
Angelit, to je andělský kámen Nového věku. Angelit probouzí duši, rozšiřuje…
325 Kč
Lavennis podložka ke klávesnici, zelená Lavennis podložka ke klávesnici, zelená Kód: LAV-PKLVZELENA
Pohanková nahřívatelná podložka ke klávesnici přispívá k prevenci syndromu…
288 Kč