TRS Cizrna - Chick peas 500 g

TRS Cizrna - Chick peas 500 g

Kód: GINK-A1177 Produktové číslo: 5017689000479
Cizrna obsahuje velké množství bílkovin, kyseliny listové a minerálů.
Poslední kusy na skladě!
65 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
TRS Cizrna - Chick peas 500 g

Cizrna je známá po tisíce let a nejvíce se pěstuje v Indii, daří se jí také v Turecku nebo Austrálii. Již od středověku byla upřednostňována jako strava pro nemocné.  Do popředí zájmu se dostává tato bio potravina teprve poslední dobou a to zejména díky obsahu prospěšných látek pro lidský organismus. Cizrna chutná také dětem kvůli její oříškové chuti. Neobsahuje lepek, proto je vhodná pro celiaky a diabetiky.

Cizrna neboli také římský hrách patří mezi luštěniny, které jsou svým složením bohaté na vlákninu, vitamíny skupiny B, vitamín E, vápník, železo, hořčík, mangan, zinek a mnoho dalších prospěšných látek. Cizrnu ocení všichni vegetariáni, neb jim nahradí tolik potřebnou bílkovinu. 


Upozornění

Ode dne 14. 12. 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské komise č. 432/2012, podle kterého není možné uvádět vliv potravin a většiny jejich složek na lidské zdraví, bez předchozího schválení samotnou EU, které proběhne na základě jejich vlastních klinických testů. Z tohoto důvodu jsme tyto informace z našeho webu odstranili a ponechali jen schválená tvrzení. Podrobné informace o zdravotním působení si musíte sami dohledat na internetu.

Děkujeme za pochopení.


Návod k přípravě
Před samotným vařením namočte cizrnu na 8 - 12 hodin do vody. Ideální bude, když ji necháte 1 až 2 dny naklíčit. V zrnu se probudí enzymatické procesy, které aktivují klíčení. Tímto procesem se po vaření velmi zlepší chuť cizrny a zároveň i její stravitelnost. Cizrnu vařte v nezakrytém hrnci zhruba 1 hodinu, vodu osolte až na závěr. Poté zceďte  a připravujte jako jakoukoliv jinou luštěninu. Cizrna má mnohostranné využití a je vhodná zejména do polévek, pomazánek a salátů. Podává se i jako příloha k dušenému masu a lze ji kombinovat s rýží.

Nutriční hodnoty na 100 g
Energie: 1344 Kj / 320 Kcal
Bílkoviny: 21,3 g
Tuk: 5,4 g
Sacharidy: 49,6 g
Vláknina: 10,7 g
 
Velikost balení
500 g
 
 
 
Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky