Chřestidlo Shaker bubínek Bali 8 cm

Připraveno k odeslání
198 Kč
Kód: RAI-dsh
Kategorie: Hudební nástroje
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Zajímavé chřestidlo v podobě malého bubínku djembe potěší děti i dospělé. Chřestidlo je vyrobeno ze dřeva a kůže. Spodní část nemá otvor - aby nedošlo k vypadení chřestících kamínků uvnitř bubínku. Kolem bubínku je omotán kroucený provázek, díky kterému si můžete po odmotání zavěsit bubínek na krk.


Djembe, to je buben pocházející ze Západní Afriky (Mali). Tělo bubnu je z kmene stromu, blána z kůže. Dříve se djembe potahovalo kůžemi z antilop, které byly časem nahrazeny kozími kůžemi. Na djembe se hraje pomocí dlaně a prstů. Rozeznáváme tři základní zvuky - basový, středový a výškový.

  • Basový (bass) se vytváří úderem celé uvolněné dlaně do středu bubnu. Po úderu ruka nesmí zůstat ležet na kůži (buben se nerozezní).
  • Středový (tom) - při něm konec dlaně naráží o hranu bubnu, prsty jsou pevně nataženy a spolu. Dlaň dopadá tak, že klouby jsou, buď těsně nad nebo pod hranou (jinak se odřete)
  • Výškový (slap) - se vytváří podobně jako středový. Poloha ruky se nemění, ale prsty jsou uvolněny a úhel dopadu na hranu je větší. Při úderu prsty jen šlehnou o kůži, čímž se vytvoří pronikavý vysoký tón.

U obou vnějších úderech musí být palec odtažen od dlaně, jinak si ho omlátíte o obruč. U všech úderů by mělo být předloktí s dlaní v rovině. Tyto základní údery bývají doplněny množstvím dalších úderů, poloúderů a tlumení.

Velikost bubínku (průměr blány x výška)
4,5 x 8 cm

Země původu - výroby
Indonésie

Facebook komentáře

Štítky