Černá Himalájská sůl Kala Namak 200 g

Černá Himalájská sůl Kala Namak 200 g

Kód: GINK-A0811 Produktové číslo: 5017689181222
Černá sůl je vulkanická sůl s vysokým obsahem železa a minerálů.
Omlouváme se, toto zboží je vyprodáno. Co nejdříve je doplníme.
59 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Černá Himalájská sůl Kala Namak 200 g

Černá sůl, v Indii nazývaná Kala namak nebo Sanchal, je zvláštní druh nerafinované vulkanické soli, s výraznou chutí po vajíčkách. Ve skutečnosti je růžovo - šedá, díky vysokému obsahu železa a jiných minerálů. Chemicky je černá sůl chlorid sodný se železem, siřičité složky a stopy minerálů. Těží se v sopečných oblastech Indie a Pákistánu. Podle tradiční indické ajurvédské medicíny má černá sůl mnoho terapeutických vlastností.

Máte - li zájem dozvědět se něco více o ajurvédě, která tuto sůl, charakteristickou svým zchlazujícím účinkem, často doporučuje pro léčení různých neduhů, klikněte na heslo Ajurvéda.

Vegani oceňují černou sůl pro její vaječnou chuť. Používá se například jako koření do tofu, aby napodobila vaječný salát. Nelze ji zaměnit za běžnou sůl díky její specifické chuti.


Upozornění

Ode dne 14. 12. 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské komise č. 432/2012, podle kterého není možné uvádět vliv potravin a většiny jejich složek na lidské zdraví, bez předchozího schválení samotnou EU, které proběhne na základě jejich vlastních klinických testů. Z tohoto důvodu jsme tyto informace z našeho webu odstranili a ponechali jen schválená tvrzení. Podrobné informace o zdravotním působení si musíte sami dohledat na internetu.

Děkujeme za pochopení.


Použití
Černá sůl se rozsáhle používá v indické kuchyni jako přísada do salátů, kterým se říká chaat, do čatni, rajt, pickles a mnoho dalších pochoutek. Například Chaat masala, indická kořenící směs, závisí na černé soli pro svou typickou vůni a chuť. Protože se považuje za chladící koření, používá se do chladivých letních nápojů jako např. slavného kmínem ovoněného Jal Jeera. Posypte jemně černou solí plátek jablka nebo banánu a užijte si neobvyklé chuti.

SloženíČerná sůl Kala Nimak
100% přírodní sůl

Země původu
Indie

Velikost balení
200 g

Facebook Komentáře
Dostupnostní hlídací pes

Rádi vás budeme informovat o naskladnění produktu.

Prosím, opište kód:
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky