Buben Djembe Senegal 40 cm

Připraveno k odeslání
1.856 Kč
Kód: RAI-djm
Kategorie: Hudební nástroje
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Kvalitní Senegalský buben Djembe je vyroben ručně ze dřeva a kůže. Jedná se o buben vysoké kvality. Upozorňujeme, že každý jednotlivý buben na této kartě zboží je svým vzhledem originální. Může se tedy lehce lišit od vyfoceného bubnu - jak barvou dřeva nebo případnými vyřezávanými motivy.


Djembe, to je buben pocházející ze Západní Afriky (Mali). Tělo bubnu je z kmene stromu, blána z kůže. Dříve se djembe potahovalo kůžemi z antilop, které byly časem nahrazeny kozími kůžemi. Na djembe se hraje pomocí dlaně a prstů. Rozeznáváme tři základní zvuky - basový, středový a výškový.

  • Basový (bass) se vytváří úderem celé uvolněné dlaně do středu bubnu. Po úderu ruka nesmí zůstat ležet na kůži (buben se nerozezní).
  • Středový (tom) - při něm konec dlaně naráží o hranu bubnu, prsty jsou pevně nataženy a spolu. Dlaň dopadá tak, že klouby jsou, buď těsně nad nebo pod hranou (jinak se odřete)
  • Výškový (slap) - se vytváří podobně jako středový. Poloha ruky se nemění, ale prsty jsou uvolněny a úhel dopadu na hranu je větší. Při úderu prsty jen šlehnou o kůži, čímž se vytvoří pronikavý vysoký tón.

U obou vnějších úderech musí být palec odtažen od dlaně, jinak si ho omlátíte o obruč. U všech úderů by mělo být předloktí s dlaní v rovině. Tyto základní údery bývají doplněny množstvím dalších úderů, poloúderů a tlumení.

Velikost bubnu (průměr blány x výška)
20 - 22 x 30 cm

Hmotnost cca
3,5 kg

Země původu - výroby
Senegal

Facebook komentáře

Štítky

Stojí za pozornost