Aromalampa - Srdce, mastek  - 1
Aromalampa - Srdce, mastek  - 2
Aromalampa - Srdce, mastek  - 3
Aromalampa - Srdce, mastek - 1/3Aromalampa - Srdce, mastek - 2/3Aromalampa - Srdce, mastek - 3/3

Aromalampa - Srdce, mastek

Kód: SoD-915028
Zajímavá aromalampa s vyřezávanými srdíčky je vyrobena z žáruvzdorného odolného kamene - mastku.
Omlouváme se, toto zboží je vyprodáno. Co nejdříve je doplníme.
318 Kč

1 hodnocení
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Aromalampa - Srdce, mastek

Zajímavá aromalampa je vyrobena z žáruvzdorného materiálu - mastku. Do misky aromalampy nalijte vodu a nakapejte do ní pár kapek aromatického oleje. Během odpařování vodu průběžně dolévejte, aromalampu nepokládejte na hořlavé materiály a nenechávejte ji bez dozoru. Mastek je přírodní kámen, proto má každá aromalampa trochu jiné zabarvení. Foto je především ilustrační. Aromalampa se srdíčky je tvořena dvěma díly - tělem lampy a miskou.

Mastek je poměrně měkký kámen. Pojmem mastek se označuje skupina kamenů, které mohou mít velmi rozmanité složení, závislé na jejich zeměpisném původu. Hlavními součástmi mastku jsou minerály talek, chloritan, magnezit a serpentin. Vznikl před 2 miliardami let vlivem obrovského tlaku a enormně vysokých teplot.  Nejbohatší naleziště mastku jsou v Brazílii, ale těží se i v Indii a Finsku, Švýcarsku, Kanadě a severní Itálii.

Už od nepaměti se mastek používá jako materiál pro výrobu různých předmětů. Staří Vikingové ho získávali v norských lomech a položili tím základ pro kvetoucí výměnný obchod na mezinárodních obchodních trasách. Z lesklého žáruvzdorného materiálu vytvářeli hrnce, hrací kameny a šperky. Nádoby na vaření z mastku byly žádaným zbožím v celé severní Evropě. Ve Švýcarsku byly např. mastkové pánve používány k pomalému opékání na kamnech až do 20. století. A na mnoha trzích v afrických nebo asijských zemích nabízí obchodníci ruční práce z mastku ve tvaru malých dóz nebo figurek.

Rozměr
10 x 7,5 cm

Průměr misky
6,8 cm

Facebook Komentáře
Dostupnostní hlídací pes

Rádi vás budeme informovat o naskladnění produktu.

Prosím, opište kód:
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Blanka napsal/a Čas: 07:46 Datum: 18.08.2016
Překrásný kousek ..... světlo, které pohladí
Štítky