Aromalampa mastek - Tvář Slunce  - 1
Aromalampa mastek - Tvář Slunce  - 2
Aromalampa mastek - Tvář Slunce - 1/2Aromalampa mastek - Tvář Slunce - 2/2

Aromalampa mastek - Tvář Slunce

Kód: PUCK-SOB14
Tvář Slunce, to je sympatická větší aromalampa z žáruvzdorného mastkového kamene.
Připraveno k odeslání
346 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Aromalampa mastek - Tvář Slunce

Tvář Slunce, to je sympatická větší aromalampa z žáruvzdorného mastkového kamene. Do misky aromalampy nalijte vodu a nakapejte do ní pár kapek aromatického oleje. Během odpařování vodu průběžně dolévejte, aromalampu nepokládejte na hořlavé materiály a nenechávejte ji bez dozoru. Mastek je přírodní kámen, proto má každá aromalampa trochu jiné zabarvení. Foto je především ilustrační. Aromalampa je tvořena dvěma díly - tělem lampy a miskou.

Mastek je poměrně měkký kámen. Pojmem mastek se označuje skupina kamenů, které mohou mít velmi rozmanité složení, závislé na jejich zeměpisném původu. Hlavními součástmi mastku jsou minerály talek, chloritan, magnezit a serpentin. Vznikl před 2 miliardami let vlivem obrovského tlaku a enormně vysokých teplot.  Nejbohatší naleziště mastku jsou v Brazílii, ale těží se i v Indii a Finsku, Švýcarsku, Kanadě a severní Itálii.

Už od nepaměti se mastek používá jako materiál pro výrobu různých předmětů. Staří Vikingové ho získávali v norských lomech a položili tím základ pro kvetoucí výměnný obchod na mezinárodních obchodních trasách. Z lesklého žáruvzdorného materiálu vytvářeli hrnce, hrací kameny a šperky. Nádoby na vaření z mastku byly žádaným zbožím v celé severní Evropě. Ve Švýcarsku byly např. mastkové pánve používány k pomalému opékání na kamnech až do 20. století. A na mnoha trzích v afrických nebo asijských zemích nabízí obchodníci ruční práce z mastku ve tvaru malých dóz nebo figurek.

Rozměr - celková výška x průměr aromalampy
10 x 9 cm

Průměr misky (užitná část)

5,8 cm

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky