Amulet Zkřížená Vadžra

Amulet Zkřížená Vadžra

Kód: MYST-BD12
Zkřížená vadžra je amulet pro získání stability a rovnováhy, nalezení pramene vnitřní síly, víry, odvahy a lásky.
Výrobce: Mystique
Omlouváme se, toto zboží je vyprodáno. Co nejdříve je doplníme.
339 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Amulet Zkřížená Vadžra

Zkřížená vadžra je amulet pro získání stability a rovnováhy, nalezení pramene vnitřní síly, víry, odvahy a lásky. Nádherný amulet je tvořen čtyřmi žezly, mezi nimiž se v centrální části amuletu nachází místo posvátného středu - duše člověka, která je pramenem toho nejlepšího v nás. Amulet je dodáván včetně povoskované bavlněné šňůrky se stahovacími uzlíky pro regulaci délky náhrdelníku. Amulet zkřížená vadžra dodáváme v saténovém sáčku.

Materiál
slitina kovů „PEWTER“, neobsahuje nikl ani olovo. Uprostřed amuletu je čočka ze zeleného skla. 

Průměr přívěsku
4 cm

Amulet Zkřížená vadžra - je amulet osvobozující nás ze svazujícího myšlení a jednání. Tento amulet je skvělým společníkem na cestě k vědomému a svobodnému životu, přináší soustředěnost a rušení všech dualit a závislostí na materiálním světě. Dovoluje osvobodit se od všech spolků, dává rovnováhu těla, duše a mysli. Dovoluje navrátit ztracenou pevnost a duševní rovnováhu v těžkých chvílích. Pomáhá navodit rovnováhu těla, duše a mysli. Zkřížená vadžra vznikla zkřížením dvou dordží (dorjí).

Kathmandu - dordže

Dordže (dorje)
Dordže je původně hinduistický symbol moci boha Indra - říká se mu taktéž "Hromoklín", "Diamant" či "Žezlo moci" - který se postupně přenesl i do buddhismu, který ho samozřejmě chápe mírně odlišně. V buddhistickém pojetí dordže bznamená "Pán kamene". V Tibetu je dordže nepostradatelnou pomůckou při různých obřadech (oslavy svátků, meditační obřady apod.). Dordže je složena ze dvou protilehlých částí a středu. Tento střed, za který se dordže se uchopuje, je označován jako nezničitelný diamant. Představuje podstatu osvícení a jeho neměnnou a nenarušitelnou povahu. K dosažení diamantu (středu) je potřeba obou protipólů – dobra i zla a jejich rovnováhy. Klasická dordže má pět paprsků, i když je možné i provedení šesti, nebo devítipaprskové. Pět paprsků symbolizuje pět metafyzických buddhů, pět prvků, pět živlů, pět podob moudrosti, uspořádání paprsků (jeden míří přímo, zatímco ostatní čtyři se k němu připojují), symbolizuje neustálý kolotoč převtělování a následné vysvobození z něho. Ve středu dordže jsou dvě polokoule s osmi okvětními lístky lotosu (jako osm boddhisatwů). Mezi polokoulemi je střed dordže (symbolizuje spojení a božskou podstatu), kde všechno začíná a končí zároveň. Meditace s dordže nás učí koncentraci a vede nás k pochopení souvislostí, zvyšuje naši sebedůvěru a odvahu. Dordže pomáhá (už pouze její fyzická přítomnost) při pocitech marnosti, psychickém vyčerpání, při pocitech méněcennosti, pomáhá integraci s celkem. Dordže, pokud je nošena, podporuje pocity vnitřní stability a jistoty, pomáhá překonávat strach. Dordže je nejčastěji vyráběna z kovu či drahých kamenů a používá se pro meditace - především ve spojitosti s tibetským zvonem, který, jako zástupce ženské energie, doplňuje energii vadžry. Velice nádherným kouskem je obří kovová dordže, nacházející se v Kathmandu - viz obrázek výše.

Zkřížená vadžra - dvojitá dordže
Zkřížená vadžra svým tvarem připomíná rovnostranný keltský kříž. Symbolizuje, stejně jako keltský kříž, rovnováhu a jednotu a je úžasným harmonizátorem všech energií. Zkřížená vadžra přináší v sobě nese všechny vlastnosti dordže, kteréžto jsou tímto zdvojené. Zkřížená vadžra nám tedy přináší vědomí rovnováhy, celistvosti a provázanosti s okolním světem, dodává nám sílu a pevnost v kolenou, pokud procházíme těžkým obdobím. Zkřížená vadžra má všechny vlastnosti dordže a navíc působí i v obasti ochrany. Zkřížená vadžra je mocným tvarovým zářičem, který odebírá negativní energie, soustředí je ve svém středu, transformuje je a vysílá ven v podobě energie pozitivní.

   Keltský kříž a Zkřížená Vadžra - symboly rovnováhy
 

Facebook Komentáře
Dostupnostní hlídací pes

Rádi vás budeme informovat o naskladnění produktu.

Prosím, opište kód:
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky