Amulet Zelený muž

Amulet Zelený muž

Kód: MYST-GW13
Amulet se Zeleným Mužem přináší plodnost, kreativitu, sexuální potenci, připomíná nám naše spojení s přírodou a nabádá nás k nalezení původní energie přírody.
Připraveno k odeslání
329 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Amulet Zelený muž

Zelený muž je prastarým původním arche­typem pohan­ského Rohatého boha, který vyjadřuje plodný mužský princip a spojení člověka s přírodou. Nejstarší dochovaná zmínka o Zeleném muži pochází z roku  13 000 let př. n. l. - jedná se o jeskynní malbu z Trois-Freres ve Francii, na které je zobrazen napůl jelen a napůl člověk. Líbí-li se vám tato zvláštní, do listů oděná bytost, podívejte se ještě na další produkty ze zeleným mužem.

Zelený Muž a jeho další podoby
Během časů se symbol Zeleného Muže proměňuje v další podoby - keltský Cernunnos, řecký bůh Pan, římský Faun... Zelený Muž nebývá spojován jen s božstvy, ale i s dalšími významnými tajemnými mytologickými postavami, jako je například Robih Hood, Zelený rytíř od kulatého stolu (Gawain), Green George, Jack the green apod.

Zelený Muž - symbolika 
Zelený muž je symbolem nikdy nekončícího cyklu zrození, živ­ota a smrti. Přináší smrt, ale i život. Tak, jako na podzim opadají listy stromů a příroda usíná, aby se na jaře zase probudila k životu, růstu a plodnosti, tak vše podléhá přírodnímu zákonu smrti a znovuzrození. Konec něčeho vždy věstí začátek nového. Zelený Muž je strážcem a ochráncem duchů rostlin (dévů) a vůbec veškerého lesního života. Zelený muž je symbolem lidské jednoty se Zemí, symbolem znovuzrození, obrození, nového počátku, jako připomínka nikdy nekončícího cyklu, který je obnoven s každým jarem. 

Amulet se Zeleným Mužem a nádhernou světle zelenou skleněnou čočkou v místě jeho třetího oka, přináší plodnost, kreativitu, sexuální potenci, připomíná nám naše spojení s přírodou a nabádá nás k nalezení původní energie přírody. Amulet dodáváme společně s bavlněnou šňůrkou.

Materiál
kov

Rozměry
5,5 x 3,5 cm

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky