Amulet Triquetry s pentagramem, postříbřený

Amulet Triquetry s pentagramem, postříbřený

Kód: HT-WZTP1287
Mocný průvodce obdobím těžkostí nás vede k pochopení provázanosti a věčnosti všeho, co je. Tento symbol poskytuje vědomí rovnováhy a ochranu na cestě životem.
Omlouváme se, toto zboží je vyprodáno. Co nejdříve je doplníme.
293 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Amulet Triquetry s pentagramem, postříbřený

Amulet přívěsek s pentagramem a třemi triquertami - to je unikátní spojení dvou mocných magických symbolů, jejichž účinek se tímto spojením násobí. Pentagram obklopen třemi symboly triquetry, zarámovaný v rovnostranném trojúhelníku, nás vede k pochopení provázanosti a věčnosti všeho, co je. Tento mocný spojenec nám bude útěchou a posilou v období těžkostí, povede nás k jejich překonání a poskytne nám rovnováhu a ochranu na cestě životem.

Triquetra (z latinského tři rohy) je jedním z nejdůležitějších symbolů pohanských náboženství, především keltského a vikingského. Triquetra má moc posvátného čísla 3, které je základem většiny (nejen pohanských) náboženství. Tento symbol - propletenec bez začátku a bez konce, symbolizující posvátnou číslici 3 - původně sloužil jako ochranný symbol (triquetra byla používána již ve starověkém Egyptě) a byl převzat mnoha jinými náboženstvími. Trojka, jako číslice, vyjadřuje mnohé věci - minulost, přítomnost a budoucnost; matku, otce a dítě; dětství, dospělost a stáří. Triquetra spojuje fyzické s intuitivním, dává životu širší rozměr v chápání jeho podstaty, pomáhá nám otevřít se Vyššímu. Jejich propletení pak značí to, že vše je propletené a jedno bez druhého nefunguje, vše je v harmonii, neustále se to proměňuje jedno v druhé, bez začátku a bez konce. Pro kelty znamenala triquetra Trojjedinou Bohyni (Panna - Matka - Stařena) - tři aspekty ženského principu, propojené v jediný celek. Symbol byl používán keltskými kněžími (druidy) při všemožných rituálech, pro znásobení účinku. Číslice tři byla pro kelty velmi důležitá v tom ohledu, že vnímali svět, jako tříúrovňový: 1.- pozemský svět lidí, 2.- dolní (Jiný svět), ve kterém žijí duše našich zemřelých předků, a horní, duchovní svět dokonalých bytostí. A nebyli by to křesťané, aby tento symbol od keltů nepřevzali a nepřivlastnili si ho. Pro křesťany triquetra představuje Boha Otce, Syna a Ducha svatého.

Více informací o symbolice pentagramu naleznete v našem slovníku - klikněte na výraz Pentagram.

Velikost přívěsku
2,7 cm

Přívěsek pentagramu se třemi triquetrami byl vyroben v dílně šperkařského mistra Petera Stonea, přívěsek je postříbřený.

Více informací o výrobci Peter Stone se dozvíte v našem článku Peter Stone.

 

Související články O symbolech pohanských a křesťanských
O symbolech pohanských a křesťanských   
Na tuto myšlenku nás přivedla paní, která se na nás obrátila s dotazem, proč se u vchodu do kostela Nejsvětější trojice v Srní nachází kámen s vytesaným pohanským obrazcem, zvaným Triquetra. Jak je možné, že se na křesťanských stavbách, v kostelech, chrámem či v jejich blízkosti, nacházejí pohanské symboly? Například pentagramy či triquetra? Je vžitým omylem, že křesťanství přináší v symbolech a obřadech něco zásadně jiného než tzv. "pohanství", správněji předkřesťanské náboženské systémy. Nehovoříme samozřejmě o myšlenkovém, ideovém obsahu, pouze o vnějších formách. Veřejné rituály podobné katolické mši vedené knězem s ornáty, výzdobou, sochami, slovy, zpěvy, hudbou, ohněm, vůní, obětí jsou známé už z Mezopotámie, Sumeru, Egypta. Detail
Facebook Komentáře
Dostupnostní hlídací pes

Rádi vás budeme informovat o naskladnění produktu.

Prosím, opište kód:
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Energy Korolen 30 ml Energy Korolen 30 ml Kód: ARCHIV-EG-KOROL-30
Doplněk stravy - Korolen kapky.
439 Kč
Xaman - virgule Rybička, nerez Xaman - virgule Rybička, nerez Kód: XA-J-N03
Elegantní, kompaktní, jednoduchá - taková je virgule "rybička" z nerezové oceli.…
134 Kč
Náhrdelník angelit, kuličky 4 mm Náhrdelník angelit, kuličky 4 mm Kód: SVK-007-50
Angelit je kámen velmi jemných vibrací, které pozvedávají člověka z jeho…
325 Kč
Mylné domněnky vědy - Rupert Sheldrake Mylné domněnky vědy - Rupert Sheldrake Kód: PEM-0172791
Nejmylnější domněnkou vědy je názor, že věda již pochopila podstatu reality…
398 Kč