Amulet Sefirot strom života - kabala, postříbřený

Připraveno k odeslání
649 Kč
Kód: HT-WZPD1120
Kategorie: Amulety magické
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Strom Života Sefirot je nejdůležitějším schématem hebrejské kabaly. Kabala byla původně systémem hebrejské mystiky, který byl převzat pohany a mágy středověku a renesance. Sefirot (Ilán), Strom života, je diagramem Stvoření a obsahuje v sobě deset cest, které tvoří základ všeho existujícího. Tento strom zpodobňuje deset Božích vlastností, schéma, jak se Bůh projevil a jak se odráží v celém Universu a zároveň v každé věci. Dle tradice však pravý Bůh, "stojící" nad tímto stromem, zůstává nepoznatelný a nepochopitelný.

Vše, co existuje, bylo stvořeno na základě tohoto schématu. Diagram Sefirot zobrazuje vnitřní strukturu každé stvořené věci - nalezneme ho v konstrukci skříně, stejně, jako v konstrukci celé sluneční soustavy, nebo člověka. Sefirot je jakýmsi univerzálním klíčem, s jehož pomocí můžeme pochopit podstatu všech věcí. Proto přikládá hebrejská tradice tomuto Stromu prvořadý význam. Diagram Sefirot, tvořený dvěma pilíři - sloupy Šalamounova chrámu - (pilířem milosti a pilířem přísnosti) a deseti body (sefiry) se čte od shora dolů "cesta blesku" a znázorňuje, jak se Bůh emanoval směrem od nejvyššího po nejnižší - hmotu.

Pochopení problematiky Sefirotu vyžaduje delší studium, tento úžasný přívěsek s kabalistickým Stromem Života je tedy vhodný pro každého, kdo kráčí po cestě poznání a učení Kabaly. 

Velikost přívěsku
5 x 2,8 cm
 
Přívěsek Sefirot - Strom Života je vyroben z postříbřeného hypoalergenního kovu. Bez obsahu niklu.

Facebook komentáře

Štítky