Amulet Pentagram malý v kruhu, postříbřený  - 1
Amulet Pentagram malý v kruhu, postříbřený  - 2
Amulet Pentagram malý v kruhu, postříbřený  - 3
Amulet Pentagram malý v kruhu, postříbřený  - 4
Amulet Pentagram malý v kruhu, postříbřený - 1/4Amulet Pentagram malý v kruhu, postříbřený - 2/4Amulet Pentagram malý v kruhu, postříbřený - 3/4Amulet Pentagram malý v kruhu, postříbřený - 4/4

Amulet Pentagram malý v kruhu, postříbřený

Kód: HT-WZTP355
Pentagram neboli pentakl (pěticípá hvězda nakreslená jedním tahem) je starodávným ochranným znamením, znakem určité síly. V pentagramu se snoubí síla 4 živlů s prvkem ducha (éteru).
Poslední kusy na skladě!
286 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Amulet Pentagram malý v kruhu, postříbřený

Pentagram neboli pentakl (pěticípá hvězda nakreslená jedním tahem) je starodávným ochranným znamením, znakem určité síly. V pentagramu se snoubí síla 4 živlů s prvkem ducha (éteru). Symbol pentagramu je symbolem prastarý - první zmínky o pentagramu byly zaznamenány již 4 000 let před Kristem, jako symbol Venuše (tvořivé, životadárné ženské podstaty, krásy a lásky), zřejmě však bude mnohem starší.

Ranná náboženství se zakládala na božském řádu přírody. Bohyně Venuše a planeta Venuše (zajímavé je, že Venuše na své oběžné dráze opíše každé čtyři roky dokonale pravidelný pětiúhelník) byly jedno a totéž. Bohyně měla svoje místo na noční obloze a říkalo se jí nejrůznějšími jmény - Venuše, Jitřní hvězda, Ištar, Astarte..., ale věsměs šlo o mocný ženský princip dávající život.

Pentagram také přestavoval symbol rovnováhy (znalost a vyvážení sil). Naši předkové si představovali svět jako celek složený ze dvou polovin - mužské a ženské. Jejich bohové a bohyně společně udržovali rovnováhu sil (princip Jin a jang). Pokud jsou tyto dva principy v rovnováze, panuje na světě harmonie. Pokud ne, nastává chaos. Pentagram představuje ženskou polovinu všech věcí. Historikové náboženství nazývají tento koncept "posvátné ženství" nebo "velkou bohyní". Interpretace tohoto symbolu však byla překroucena nastupujícím křesťanstvím. Záměrem církve bylo vymýtit starodávné náboženství a pohanské symboly, a tak byli původní bohové a bohyně očerněni a jejich symboly se náhle proměnily ve znamení zla. Každý, kdo se dostane k moci, převezme stávající symboly a postupem času je překroutí a znehodnotí, aby jejich původní význam upadl v zapomnění. V boji pohanské a křesťanské symboliky pohané prohráli. Poseidonův trojzubec se proměnil v ďáblovy vidle, špičatý klobouk vědmy dostala na hlavu čarodějnice a z Venušina pentagramu máme symbol ďábla. Zajímavé však je, že přesto, že má být pentagram symbolem zla, objevuje se ve výzdobě mnoha křesťanských chrámů a kostelů po celém světě. Zvídavému pozorovateli to nemůže uniknout. Traduje se také, že pentagram otočený "nohama vzhůru" je symbolem zla, černých mágů a satanistů. Pravdou však je, že symbol pěticípé hvězdy je zásadně pozitivní. Na otočení nezávisí. Závisí na úmyslu lidí, kteří se symbolem pracují. I dobré věci lze zneužít na zlo. Symbol nebo znak pentagramu (pěticípé hvězdy) je jednoznačně pozitivní, nezávisle na otočení.

 
Průměr přívěsku
1,3 cm
 
Přívěsek pentagram v kruhu je vyroben z postříbřeného kovu. Dodáváme bez šňůrky. Chcete-li, můžete si vybrat některou z nabízených šňůrek, lanek či řetízků v naší nabídce zde.
Související články O symbolech pohanských a křesťanských
O symbolech pohanských a křesťanských   
Na tuto myšlenku nás přivedla paní, která se na nás obrátila s dotazem, proč se u vchodu do kostela Nejsvětější trojice v Srní nachází kámen s vytesaným pohanským obrazcem, zvaným Triquetra. Jak je možné, že se na křesťanských stavbách, v kostelech, chrámem či v jejich blízkosti, nacházejí pohanské symboly? Například pentagramy či triquetra? Je vžitým omylem, že křesťanství přináší v symbolech a obřadech něco zásadně jiného než tzv. "pohanství", správněji předkřesťanské náboženské systémy. Nehovoříme samozřejmě o myšlenkovém, ideovém obsahu, pouze o vnějších formách. Veřejné rituály podobné katolické mši vedené knězem s ornáty, výzdobou, sochami, slovy, zpěvy, hudbou, ohněm, vůní, obětí jsou známé už z Mezopotámie, Sumeru, Egypta. Detail
Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Náhrdelník Růženín Madagaskar extra, kuličky 4 mm Náhrdelník Růženín Madagaskar extra, kuličky 4 mm Kód: SVK-2366
Venušin kámen rozpouští hořkost v srdci a probouzí lásku. Růženín v nás…
259 Kč
LFB Kombinovaná esence cestování BIO LFB Kombinovaná esence cestování BIO Kód: LFB-CESTO
Tato esence je vhodná pro každého, kdo mívá obavy z cestování nebo jeho cesty…
399 Kč
Epam Kittlův bylinný čistící čaj  Epam Kittlův bylinný čistící čaj Kód: EPAMKBC
Kittlův bylinný čistící čaj Epam - doplněk stravy.
83 Kč