Amulet Pentagram a pětice barev, postříbřený

Omlouváme se, toto zboží je vyprodáno. Co nejdříve je doplníme.
488 Kč
Kód: HT-WZTP3112
Kategorie: Amulety magické
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Pentagram (pěticípá hvězda nakreslená jedním tahem) je starodávným magickým symbolem, ochranným znamením. V pentagramu se snoubí síla 4 živlů s prvkem ducha (éteru). Stejně jako jiné prastaré symboly, má i pentagram v různém kontextu různý význam a záleží taktéž na každém jedinci, jak si ho vykládá. Symbol pentagramu je primárně symbolem pohanským - první zmínky o pentagramu byly zaznamenány již 4 000 let před Kristem, jako symbol Venuše (bohyně ženské erotické lásky a krásy). Raná náboženství se zakládala na božském řádu přírody. Bohyně Venuše a planeta Venuše (zajímavé je, že Venuše na své oběžné dráze opíše každé čtyři roky dokonale pravidelný pětiúhelník) byly jedno a totéž. Bohyně měla svoje místo na noční obloze a říkalo se jí nejrůznějšími jmény - Venuše, Jitřní hvězda, Ištar, Astarte..., ale vesměs šlo o mocný ženský princip svazující přírodu s Matkou Zemí. Pentagram také představoval symbol rovnováhy. Naši předkové si představovali svět jako celek složený ze dvou polovin - mužské a ženské. Jejich bohové a bohyně společně udržovali rovnováhu sil (princip Jin a jang). Pokud jsou tyto dva principy v rovnováze, panuje na světě harmonie. Pokud ne, nastává chaos. Pentagram představuje ženskou polovinu všech věcí. Historikové náboženství nazývají tento koncept "posvátné ženství" nebo "velkou bohyní". Interpretace tohoto pohanského symbolu však byla překroucena nastupujícím křesťanstvím. Záměrem církve bylo vymýtit starodávné náboženství a pohanské symboly, a tak byli původní bohové a bohyně očerněni a jejich symboly se náhle proměnily ve znamení zla. Každý, kdo se dostane k moci, převezme stávající symboly a postupem času je překroutí a znehodnotí, aby jejich původní význam upadl v zapomnění. V boji pohanské a křesťanské symboliky pohané prohráli. Poseidonův trojzubec se proměnil v ďáblovy vidle, špičatý klobouk vědmy dostala na hlavu čarodějnice a z Venušina pentagramu máme symbol ďábla. Pro některé je tedy tento symbol (obrácený "nohama vzhůru") symbolem satanistickým, pro některé představuje symbol dokonalé jednoty hmoty a ducha, záleží na interpretaci a cítění každého z nás.

Pentagram v pentagramu - to je zdvojené působení starodávného symbolu rovnováhy a harmonie všeho, co je. Kamínky v barvách živlů, fasetově vybroušené do diamantového lesku, odráží odlesky světla a umocňují tak vysoce ochranné působení tohoto symbolu. Přívěsek je postříbřený, očko pro provlečení řetízku je ze zadní strany amuletu.

Průměr přívěsku
2,5 cm

Facebook komentáře

Štítky

Související články

O symbolech pohanských a křesťanských

O symbolech pohanských a křesťanských

Na tuto myšlenku nás přivedla paní, která se na nás obrátila s dotazem, proč se u vchodu do kostela Nejsvětější trojice v Srní nachází kámen s vytesaným pohanským obrazcem, zvaným Triquetra. Jak je možné, že se na...

Bombastus