Amulet Okřídlený sluneční disk, postříbřený

Amulet Okřídlený sluneční disk, postříbřený

Kód: HT-WZTP1604
Okřídlený sluneční disk je prastarým symbolem slunečních Bohů - například asyrského Aššura, babylónského Šamaša, Ahura Mazdy v zoroastrismu nebo staroegyptského boha Ra.
Připraveno k odeslání
459 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Amulet Okřídlený sluneční disk, postříbřený

Okřídlený sluneční disk - je prastarým symbolem slunečních Bohů - například asyrského Aššura, babylónského Šamaša, Ahura Mazdy v zoroastrismu nebo staroegyptského boha Ra. Pokud se sluneční disk na zobrazeních vyskytoval nad hlavami bohů nebo bytostí, symbolizoval vládnoucí Duchovní podstatu a znalosti přinesené z duchovního světa.

Solární disk - sluneční disk Egypt

Znak kruhu je symbolem Duše, tedy nehmotné částice z duchovního světa. Kruh symbolizuje duchovní síly, vlastnosti Duše ve významu dokonalosti, celistvosti, věčnosti. Pokud je uvnitř kruhu bod, pak se jedná o zkoncentrovanou duchovní sílu - duchovní probuzení a duchovní rozvoj. Duše člověka, uzavřena v těle, je obklopena určitým obalem životní energie - pránou. Prána představuje zvláštní vrstvu mezi Duší a hmotou člověka - mezi duchovním a materiálním světem. V mytologii mnohých pradávných národů byla prána asociativně přirovnávána k ohnivé energii Slunce. Odtud se vzalo označení Duše jako solárního (slunečního) disku. Pokud je sluneční disk doprovázen symbolem křídel, okvětních lístků lotosu (jako je tomu u symbolu 6. čakry Ájna), paprsků, hadů či ohnivých jazyků, je tím naznačena dynamika ukazující na duchovní růst nebo na duchovní Znalosti přinesené na zemi bytostmi z duchovního světa. Symbol slunečního disku v kombinaci s dynamickými prvky lze nalézt v posvátných tripolských, sumerských, staroindických, egyptských, mexických i ruských symbolech.  

Text vychází z informací knihy AllatRa, kde se mimo jiné dozvíte ještě další souvislosti a velmi zajímavé informace nejen o Duši a duchovním růstu, ale i o dalších znacích a symbolech (například znak kříže, nilského kříže - anchu, pentagramu, hexagramu, spirále...), které provázejí lidstvo od nepaměti.

Sluneční disk Sumer a Egypt

 

Přívěsek Okřídlěný sluneční disk pochází z kolekce mystických amuletů renomovaného výrobce jménem Petera Stone. Přívěsek je postříbřený. Kdo je Peter Stone se dozvíte v článku Peter Stone

Výška x šířka přívěsku
1,8 x 4,7 cm

 

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky