Amulet Okřídlený sluneční disk, postříbřený

Amulet Okřídlený sluneční disk, postříbřený

Kód: HT-WZTP1604
Okřídlený sluneční disk je prastarým symbolem slunečních Bohů - například asyrského Aššura, babylónského Šamaša, Ahura Mazdy v zoroastrismu nebo staroegyptského boha Ra.
Poslední kusy na skladě!
457 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Amulet Okřídlený sluneční disk, postříbřený

Okřídlený sluneční disk - je prastarým symbolem slunečních Bohů - například asyrského Aššura, babylónského Šamaša, Ahura Mazdy v zoroastrismu nebo staroegyptského boha Ra. Pokud se sluneční disk na zobrazeních vyskytoval nad hlavami bohů nebo bytostí, symbolizoval vládnoucí Duchovní podstatu a znalosti přinesené z duchovního světa.

Solární disk - sluneční disk Egypt

Znak kruhu je symbolem Duše, tedy nehmotné částice z duchovního světa. Kruh symbolizuje duchovní síly, vlastnosti Duše ve významu dokonalosti, celistvosti, věčnosti. Pokud je uvnitř kruhu bod, pak se jedná o zkoncentrovanou duchovní sílu - duchovní probuzení a duchovní rozvoj. Duše člověka, uzavřena v těle, je obklopena určitým obalem životní energie - pránou. Prána představuje zvláštní vrstvu mezi Duší a hmotou člověka - mezi duchovním a materiálním světem. V mytologii mnohých pradávných národů byla prána asociativně přirovnávána k ohnivé energii Slunce. Odtud se vzalo označení Duše jako solárního (slunečního) disku. Pokud je sluneční disk doprovázen symbolem křídel, okvětních lístků lotosu (jako je tomu u symbolu 6. čakry Ájna), paprsků, hadů či ohnivých jazyků, je tím naznačena dynamika ukazující na duchovní růst nebo na duchovní Znalosti přinesené na zemi bytostmi z duchovního světa. Symbol slunečního disku v kombinaci s dynamickými prvky lze nalézt v posvátných tripolských, sumerských, staroindických, egyptských, mexických i ruských symbolech.  

Text vychází z informací knihy AllatRa, kde se mimo jiné dozvíte ještě další souvislosti a velmi zajímavé informace nejen o Duši a duchovním růstu, ale i o dalších znacích a symbolech (například znak kříže, nilského kříže - anchu, pentagramu, hexagramu, spirále...), které provázejí lidstvo od nepaměti.

Sluneční disk Sumer a Egypt

 

Přívěsek Okřídlěný sluneční disk pochází z kolekce mystických amuletů renomovaného výrobce jménem Petera Stone. Přívěsek je postříbřený. Kdo je Peter Stone se dozvíte v článku Peter Stone

Výška x šířka přívěsku
1,8 x 4,7 cm

 

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky