Amulet Mystická pyramida, postříbřený

Amulet Mystická pyramida, postříbřený

Kód: HT-WZPD1113
Symbol nekonečné cesty za poznáním a moudrostí, pro všechny, kdo po ní kráčí.
Poslední kusy na skladě!
538 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Amulet Mystická pyramida, postříbřený

Symbol pyramidy s vševidoucím okem je symbolem, který pravděpodobně znáte z dolarové bankovky. Tvůrci (návrháři, kteří vizuální podobu bankovky navrhli) byli zednáři. Tento symbol je symbolem zednářským a symbolizuje "Moc nad světem - nad veškerou hmotou".

Zednáři - to je duchovně - spirituální skupina lidí, kteří se rekrutují ze všech vrstev společnosti, napříč všemi náboženskými vyznáními. Vyznačují se tolerancí k vyznání a filosofickým postojům druhých (narozdíl například od katolické církve, která je známá svou netolerancí a to často i v rámci vlastních řad). Svůj původ zednáři odvozují od cechů starověkých stavitelů chrámů (Šalamounův chrám v roce 960 př. n. l.) - svobodných kameníků, jejichž znalosti převzali a před veřejností utajili. Jejich heslem je: Rovnost, Volnost, Bratrství. Zednáři věří v nepersonifikovanou Vyšší moc, kterou nazývají Velkým Architektem Všehomíra (Vesmíru) a způsob interpretace této síly ponechávají na každém jedinci. Zednářství (narozdíl od různých náboženských směrů) nenařizuje, jak má být tato síla chápána. Zednáři respektují názory, smýšlení i náboženská přesvědčení ostatních členů řádu. Zednářství si klade za cíl přinášet vědění, moudrost a poznání. Základním symbolem zednářů je úhelnice (představující čest, spravedlnost a přímost v jednání), kružidlo (symbol sebeovládání, symbol síly ducha a jeho nadvlády nad hmotou), olovnice (symbolizující hloubku úsudku) a krokvice - správné uplatnění znalostí. Dalším ze symbolů je symbol useknuté pyramidy, na jejímž vrcholku je symbol oka. 

 
Symbol oka je sám o sobě prastarým symbolem, používaným už od starověku  (např. oka boha Hora). Oko nám otevírá svět, může být i zrcadlem duše – okem je možno proniknout do nitra člověka. Oko je symbolem vidění, poznání, moudrosti a božské vševědoucnosti. V křesťanském podání (oko v trojúhelníku) symbolizuje vševidoucnost Boha a je symbolem jeho kontroly nade vším.
 
Průměr přívěsku
4 cm
 
Přívěsek s mystickou pyramidou pochází z dílny Petera Stonea, přívěsek je postříbřený.
 
Více informací o výrobci Peter Stone se dozvíte v našem článku Peter Stone.

 

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Country Life Arašídy Wasabi 100 g Country Life Arašídy Wasabi 100 g Kód: sle-CL-642008 Sleva
Chuťově vynikající a extra pálivé, takové jsou arašídy wasabi. Výborná…
Sleva 50%
Cena před slevou: 29 Kč
14 Kč
Yellow and Blue Prací gel z mýdlových ořechů 1 l Yellow and Blue Prací gel z mýdlových ořechů 1 l Kód: YELL-00420
Prací gel z mýdlových ořechů bez parfemace je vhodný zejména pro barevné prádlo.
139 Kč
Stodola - 3D dřevěné puzzle Stodola - 3D dřevěné puzzle Kód: EKOHR-P070
Dřevěná skládačka, která rozvíjí dětem myšlení, motoriku a představivost.
118 Kč