Amulet - Horus sokol, titanová ocel pozlacená

Připraveno k odeslání
488 Kč
Kód: FO-AM-11
Kategorie: Amulety egyptské
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Impozantní masívní amulet se staroegyptským bohem Horem, symbolem duchovní svobody a věčného života, dodáváme včetně řetízku se zapínáním na karabinku. Amulet je jednostranný, řetízek je čtvercový do 3D - spletený ze čvercových oček. Je velmi pevný.

Materiál
titanová ocel (bez obsahu olova, niklu a cadmia), pozlacená

Rozměry amuletu (měřeno bez očka na řetízek)
7 x 7,2 cm

Hmotnost amuletu
60 g

Délka řetízku
60 cm


Horus je staroegyptský Bůh nebe, slunce a věčnosti. Slunce a Měsíc jsou jeho očima. Jeho otcem je Usir a matkou Eset - Isis. Horus je představitelem permanentního a nesmrtelného vědomí. Horus je často zpodobňován jako sokol - nespoutaný a svobodný tvor s velmi bystrým zrakem a jasným vědomím, které překonalo nástrahy a svody materiálního světa. Horus v podobě sokola představuje ducha, který skončil svoji etapu vzdělávání se v životech lidského těla. Již pochopil platný vesmírný řád, pozvednul se nad fyzická omezení, překonal prostor i čas a nyní je svobodný. Pro takovou duchovní bytost jsou k dispozici všechny možnosti, on však stojí i nad nimi, nevyužívá jich, představuje čisté vědomí, vědomí Bytí.

Sokolí podoba boha Hóra nám připomíná nekonečnou svobodu, kterou poznáme, jakmile překročíme omezení svého těla a mysli, svobodu, kterou začneme žít, když splyneme s naší nejpřirozenější podstatou - duchovní podstatou. Tato podstata je naší součástí odjakživa, ona je tím, kdo nás směruje k Bohu. To naše Duše je tou, kdo nás neustále nabádá k hledání Pravdy, k hledání Boha - Zdroje, ona je tou, kdo nás nutí hledět ke hvězdám. Tato duchovní podstata - přesněji Duše člověka - je znázorněna kruhem, který sokol nese na hlavě (stejný symbol nese na hlavě jeho Matka bohyně Isis, ale také bohyně Hathor, což není náhoda). Půlměsíc s růžky směrem nahoru a kruhem je prastarý symbol zvaný AllatRa, o kterém (a nejen o něm) se dozvíte více ve stejnojmenné knize - Allatra.

Horus nám připomíná nutnost zdokonalování a růstu, nutnost nalézt a pozvednout svou duchovní podstatu, žít duchovním věčným (ne pomíjivým materiálním) světem. Vyzývá nás, abychom na vše, co děláme, nahlíželi z vyšší perspektivy - z perspektivy duchovního světa, světa věčnosti.

Další informace o bytosti zvané Horus a její duchovní symbolice naleznete v článku Horus.

Facebook komentáře