Fantasy šperky

Amulet Brighitin Kříž  - 1
Amulet Brighitin Kříž  - 2
Amulet Brighitin Kříž - 1/2Amulet Brighitin Kříž - 2/2

Amulet Brighitin Kříž

Kód: MYST-CD06
Brighitin kříž v nás rozdmýchává plamen tvůrčí inspirace, přináší dobré nápady, vize a sny, naplňuje nás radostnou a tvůrčí energií, ochraňuje nás.
Výrobce: Mystique
Připraveno k odeslání
339 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Amulet Brighitin Kříž

DOPRODEJ z důvodu ukončení výroby.

Přívěsek amulet Brighitin kříž - je velmi oblíbeným druhem keltského kříže. Brighit (Brighid nebo také Brid) je Vznešená bohyně léčitelů, básníků, kovářů, inspirace a zrodu nových věcí je bohyní ohně a domácího krbu, patronkou válečnictví (její bojovníci se nazývali Brigandi). Svátek Imbolc, který je jedním ze čtyř nejdůležitějších keltských svátků, je svátkem jara a je zasvěcen právě bohyni Brighit. Slaví se na začátku února, nebo při prvních náznacích začínajícího jara, většinou kolem 2. února. Ve stejný den je slaven křesťanský svátek Hromnice. Imbolc je svátek světel a pojí se k živlu ohně. V tento den se vyrábí Brighitin kříž. Někdy je Brighitin kříž třístranný - jako triskel, někdy bývá pleten z trávy, do tvaru rovnoramenného kříže - a právě v této podobě je tento nádherný amulet. Brighitin kříž v nás rozdmýchává plamen tvůrčí inspirace, přináší dobré nápady, vize a sny, naplňuje nás radostnou a tvůrčí energií a ochraňuje nás.

Bohyně Brighid - keltská bohyně ohně
Brighit byla dcerou boha Dagdy, jednoho z největších keltsko - irských bohů. Brighid byla bohyní poesie a hudby a lásky, bohyně žen, nositelka proroctví a snů, pozorovatelka velkých osudů, strážkyně budoucnosti, ta, která dýchá v rákosí, větru, srdcích mužů a žen a v myslích básníků... Legenda vypráví, že když se Brighid narodila, od vrcholku její hlavy až k nebesům se tyčil ohnivý sloup. Narodila se při východu Slunce (Slunce je v keltské mytologii ženského rodu), a dům její rodiny tehdy vypadal jako v jednom plameni, přisuzuje se jí ohnivá a bojovná povaha. Ve své nejdávnější inkarnaci byla bohyně Brighid zvána "Plamenem Irska" -  Ohnivým šípem: Breo-Saighit. Po dlouhá staletí byl v její svatyni v Kildare, udržován věčný oheň. Tento věčný oheň, který hořel v ohradě, kam nesměl vstoupit žádný muž, byl udržován devatenácti kněžkami, dcerami ohně. Tento věčný oheň byl nepřetržitě hlídán a udržován, přikládáním posvátných větví hlohu, až do doby, kdy byla Brighid církví prohlášena za svatou. Křesťanství zvítězilo a vytěsnilo pohanské kulty, kněžky se staly jeptiškami. Avšak dne 2. 2. 1996, v den svátku Imbolc, byl oheň v Kildare znovu zapálen brigediánskou jeptiškou, sestrou Mary Minchinovou, údajně oheň stále hoří. Tak, jak je Brighid patronkou tohoto posvátného ohně, tak je také patronkou ohně domácího krbu a ohně kovářské výhně.

Brighid - patronka posvátných vod a studní
V druidském rituálu je Brighid uctívána se svícemi u centrální studny, která byla zdobena květinami a zelenými větvemi. Často byly u této studny obětovány mince a různé stříbrné předměty. Mnoho Brighitiných posvátných studní dosud existuje, některé jsou jí zasvěceny již tisíce let. Legenda praví, že vody z těchto studen jsou léčivé a vyléčí všechny druhy nemocí.

Pohanská bohyně Brighid a křesťanství
Bohyně Brighid byla natolik oblíbená, že ji z povědomí lidí nedokázalo vytěsnit ani nastupující křesťanství. Proto byla kolem roku 453 církví uznána za svatou (sv. Brigit). Na Hebridách je Brighid známa jako Kristova chůva - nevlastní matka, což jasně poukazuje na mísení křesťanského a pohanského vlivu. Jako nevlastní Kristova matka je samozřejmě mimořádně ctěna, protože nevlastní rodiče měli v keltské společnosti zvláštní postavení - vyšší, než skuteční rodiče,  vztah s nimi byl pokládán za obzvláště posvátný.

Nádherný keltský přívěsek pochází z kolekce luxusních mystických amuletů, vyrobených z antialergenní slitiny kovů - tzv. anglického cínu (neobsahuje nikl). Amulet Brighitin kříž dodáváme i s fialovým saténovým sáčkem se stahovací šňůrkou.

Materiál
antialergenní slitina kovů Pewter (neobsahuje nikl)

Průměr přívěsku
3,2 cm

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky