Tygří oko

Tygří oko - spojení Slunce a Země

Tygří oko je nádherný zlatohnědý polodrahokam s poutavým leskem, který vzniká odrážejícími se paprsky od jednotlivých vláken uvnitř struktury tohoto pruhovaného kamene. Tygří oko v sobě spojuje pozemskou energii s energií Slunce a tím pomáhá uzemnit bytosti, které ztratili spojení s realitou, tento oblíbený polodrahokam je přiřazen čakře solar plexus, centru naší osobnosti a sebedůvěry.

Tygří oko - integrita a realita

Zlatý lesk tygřího oka nás otevírá optimistickým myšlenkám, plných naděje v lepší dnešek, zároveň nám pomáhá uzemnit vše černé a negativní, co žije v našem nitru a pokouší se ovlivňovat přítomnost. Tygří oko napomáhá objevit, pochopit a integrovat různé části naší psychiky (roztříštěnost naší mysli), proto je často používán při léčbě nemoci rozdvojení osobnosti (schizofrenie). Tygří oko nám pomáhá řešit problémy spojené s neschopností uznat vlastní cenu, pomáhá s přehnanou sebekritikou a zablokovanými tvůrčími silami. Učí nás rozeznávat naše nadání a schopnosti a učí nás způsobu jak svou sílu nejlépe používat, pomáhá nám odhalovat naše chyby a bloky, které je nutno překonat. Vibrace tygřího oka nás vedou k dosahování cílů, hledání vnitřních zdrojů, výborně poslouží při hledání našich vlastních potřeb, stejně jako potřeb ostatních. Tygří oko nás učí jak rozlišit mezi zbožným přáním a tím, co doopravdy potřebujeme. Nosí štěstí, úspěch i peníze. Lidi posedlé nakupováním drží pod kontrolou, protože vnáší do financí princip reality. Přitahuje úspěch mladým lidem. Tygří oko podporuje ty, kdož jsou příliš závislí na druhých, a pobízí je, aby se odhodlali ke změnám. Tygří oko udržuje rovnováhu mezi energiemi jin a jang emocionálního těla, potlačuje deprese a zlepšuje náladu.

Tygří oko a léčení

  • v léčitelství se tygří oko používá při léčení depresí a schzofrenie
  • pomáhá s nemocemi kloubního a pohybového systému (zlomeniny či svalové křeče)
  • je dobrý na léčení astmatu, bronchitidy
  • pomáhá od bolestí hlavy či migrény, způsobené velkým tlakem na psychiku, které vytváří naše životní prostředí i nároky, které na sebe sami klademe
  • tygří oko léčí zrak a napomáhá při nočním vidění
  • pomáhá při trávení a ulevuje při potížích s vředy, problémech se žaludkem a žlučníkem
  • snižuje přílišnou touhu po jídle, tabáku, alkoholu či jiných stimulantech

Očista a nabíjení tygřího oka

Tygří oko čistíme pod proudem vlažné vody, nabíjíme ho na slunci tak dlouho, dokud necítíme, že se kámen již dobil.

Upozornění

Léčivé kameny nejsou náhradou odborné lékařské péče.