Šungit

Šungit je zvláštní a tajemná, 2 miliardy let stará polyminerální uhlíková hornina, jejíž jediné naleziště je v severozápadním Rusku, v oblasti Karélie. Název šungit je odvozen podle místa výskytu, karelské vesnice Šuňga na břehu Oněžského jezera, kde se šungit nachází. Vznik a složení šungitu je záhadné, stejně jako kámen sám. Běžné uhlíkové horniny vznikly z organických látek rostlinného nebo živočišného původu, avšak šungit vznikl v dobách, kdy na naší planetě živočišná ani rostlinná říše neexistovaly. Život se na Zemi vyskytoval v těch nejjednodušších formách. Z čeho tedy šungitová hornina vznikla? Hypotéz je mnoho. Možná, že byly zálivy pravěkého moře hustě osídleny mikroskopickými organismy, z jejichž ostatků se tvořily sedimenty a tento materiál tvoří základní strukturu šungitu. Možná, že za vznikem šungitové horniny stojí bouřlivé vulkanické a tektonické procesy, které se kdysi udály na Zemi. Možná, že za vznik šungitu vděčíme mocným slunečním erupcím nebo pádu obřího meteoritu, na němž kdysi existovaly formy života. Může být šungit mimozemského, kosmického původu? 

Šungit - složení

Šungit je neprůsvitný černý kámen s více či méně výrazným kovovým leskem, podle složení. Je pozoruhodný svým bezesporu zcela jedinečným a neobyčejným složením, strukturou, fyzikálními a chemickými vlastnostmi. Šungitová hornina byla zkoumána ruským vědcem Semjonem Cipurskijem. Výsledky jeho bádání ohromily celý vědecký svět. Šungit obsahuje fullereny, což je označení pro chemické uspořádání šestičlenných kruhů atomů uhlíku, připomínající tvarem fotbalový míč. Od diamantu a grafitu se šungit odlišuje jen svou strukturou. Jak se fullereny v šungitu vytvořily, to dosud žádný z vědců neobjasnil. Díky jejich vysoké koncentraci se připouští i teorie kosmického původu, protože podobné mimozemské fullereny byly nalezeny také v meteoritech. Přírodní struktura šungitu se velmi podobá enzymům ve všech živých buňkách, dokonce i hemoglobinu, uhlík je v šungitu pravidelně uspořádán do globul. Právě díky fullerenům má šungit tak mnohostranné léčivé působení. Přírodní fullereny obsažené v šungitu normalizují buněčný metabolismus, zvyšují enzymatickou aktivitu, stimulují regenerační schopnost tkání, zvyšují odolnost buněk, mají protizánětlivé účinky, napomáhají přenosu neurotransmiterů. Jsou účinné proti toxinům a dokáží neutralizovat toxiny v těle se nacházející. Aktivní fullereny v játrech snižují míru toxicity a napomáhají vylučování určitých toxinů z tohoto orgánu. 
 
Je šungit mimozemského původu?
 

Šungit a léčebné užití

Vědecké výzkumy prokázaly řadu úžasných vlastností šungitové horniny. Je vhodná nejen pro léčení řady tělesných neduhů (lupénka, ekzémy, akné, vysoký krevní tlak, bolesti kloubů, infekce dýchacího ústrojí, artróza atd.), zvyšuje také sílu a vitalitu těla i jemnohmotných obalů těla, čistí vodu a zvyšuje odolnost vůči působení geopatogenních a jakýchkoliv jiných patogenních zón. V 18. století založil v oblasti Karélie ruský car Petr Veliký první unikátní šungitové lázně s místnostmi obloženými šungitem, které měly výrazný očistný a regenerační vliv. Dalším místem v Rusku, kde léčivá energie uzdravuje pacienty, je dětské alergologické sanatorium Čajka. Jeden z pavilonů sanatoria je zevnitř obložen šungitovými deskami. Pobyt v šungitové místnosti zlepšuje celkový zdravotní stav pacientů a způsobuje vyšší efektivnost tradiční léčby. V současnosti přibývají další místa, například léčivá šungitová komnata v Moskvě. Šungit je úžasným kamenem se zázračnými léčebnými účinky. Má výrazné sorpční, katalytické a baktericidní schopnosti. Spektrum využití šungitu je natolik široké, že se v Rusku již běžně používá nový termín, šungitoterapie. Díky svým zázračně silným hojivým vlastnostem je šungit používán pro léčení kožních onemocnění, odřenin, popálenin a opařenin, bodnutí hmyzem, při revmatických bolestech atd. Ze šungitu se vyrábějí různé pasty a masti, které účinkují lépe než vodní obklady. Dalším léčebným využitím šungitu je výroba šampónů a přípravků pro péči o pleť a pokožku. Šampóny a balzámy na vlasy léčí onemocnění vedoucí ke tvorbě lupů, zabraňují vypadávání vlasů, oživují přirozenou barvu vlasů a podporují jejich růst a pevnost. Sprchový tělový gel má výrazné hojivé a protizánětlivé účinky. Jeho použiti je velice vhodné u pokožky s alergickými reakcemi, u lupének, ekzémů a akné. Šungitový sprchový gel zlepšuje hojení jizev a také pozitivně působí na kvalitu a celkový vzhled pokožky.

Šungit a patogenní vlivy

Černý přírodní šungit je opravdovým zázrakem, neboť dokáže nejen léčit tělesné neduhy, ale také posilovat jemnohmotné tělo člověka do takové míry, že se stává přirozeně odolným vůči všemu škodlivému a destruktivnímu. Šungit též efektivně pohlcuje a transformuje škodlivé elektromagnetické záření, zlepšuje mikroklima, dodává živým formám energii a sílu. Naše dlouhodobá podrážděnost, únava a neklid jsou často reakcí těla na působení geopatogenních zón nebo elektromagnetických polí, přítomných v místech, kde žijeme, pracujeme, jíme a spíme. Tyto zóny a vlivy sice nelze lidským zrakem spatřit, ale jejich nepříznivé působení na naši vitalitu, náladu, kvalitu spánku a obecně na všechny sféry našeho života je již vědecky dokázáno a je měřitelné vědeckými přístroji nebo identifikovatelné osobami s psychotronickými schopnostmi. Pro tyto účely se doporučuje použití šungitové pyramidy, která zneutralizuje nepříjemné působení elektromagnetických polí, zlepší složení vzduchu, dále též zneutralizuje záření počítačů, televizorů, wifi sítí atd. Úplně postačí postavit šungitovou pyramidu na nebo před zdroj těchto záření, např. před monitor počítače. Pro odrušení škodlivého záření bezdrátového mobilního telefonu je na trhu speciální šungitová destička, která se pouze nalepí na zadní stranu telefonu nebo na pouzdro.

Šungit a voda

Šungit má díky svým absorpčním, katalytickým a baktericidním schopnostem velmi příznivé účinky na vodu. Šungit čistí vodu od téměř všech organických příměsí, včetně ropných produktů a sloučenin obsahujících chlor, dusičnany a amoniak, odstraňuje těžké kovy, železité přísady, ničí mikroby, vibria cholery, streptokoky a jiné bakterie a mikroorganismy. Šungit má schopnost odstranit z energetické paměti vody jakékoliv informace o látkách, jež se v ní dříve nacházely, mění její informační strukturu, obohacuje vodu stopovými prvky důležitými pro organismus a aktivuje ji.
Šungitová pyramida ve sklenici vody

Šungitová pyramida a léčivá šungitová voda

Šungitová pyramida je skvělým příkladem synergického posílení vlastností šungitu a vlastností tvaru pyramidy. Šungitová pyramida, ponořená na 48 - 72 hodin do vody (na velikost pyramidy 50 x 50 mm - stačí množství vody o objemu 2 - 3 l), vodu dokonale vyčistí, zbaví ji všech nežádoucích příměsí a aktivuje ji v její nejčistší formě. Po vytažení šungitové pyramidy je vyčištěná voda nabita intenzívní energií, která je vhodná jak pro vnitřní, tak pro vnější použití. Pro maximální léčebný efekt se doporučuje pít tuto vodu třikrát denně libovolně během dne, vždy v množství kolem 150 ml. Po určité době užívání lze pocítit první výsledky - zlepšení celkového zdravotního stavu, vymizení nervové napětí, je pociťován příliv sil i energie. Terapie šungitovou vodou má rychlejší účinky než působení samotné pyramidy. Šungitovou vodu lze také použít pro kosmetické účely. Vynikající výsledky jsou ověřeny a zaručeny. Po určité době používání šungitové vody k omývání se pokožka čistí, napíná, drobné vrásky se vyhlazují, mizí uhry i vřídky, alergické vyrážky. Díky působení šungitové vody se ztrácejí lupy a znatelně se zlepšuje kvalita vlasů. Dokonce některé výzkumy ukazují, že i předčasně zešedivělé vlasy mohou po omývání šungitovou vodou nabýt své původní barvy. Teplá šungitová voda je výborný prostředek pro léčebný výplach a kloktání: při bolestech v krku, ústní dutině, v nose a při parodontóze, při nachlazení, angíně, chřipce, bronchitidě atd. Velice zdravé jsou šungitové koupele, které zklidňují, odstraňují stres, únavu, harmonizují organismus a normalizují spánek. Již po první koupeli v teplé šungitové vodě se hojí drobné trhlinky a ranky, po několika procedurách se urovnávají i vážnější problémy, loupající se kůže, ekzémy, plísně, alergické projevy atd. Zní to zajímavě? Nezbývá, než šungit osobně vyzkoušet. 

Výrobky ze šungitu

Využití šungitu je rozsáhlé. Nejvíce informacích se o něm dočtete v knihách věnovaných tomuto tématu. K dostání jsou terapeutické pásy a destičky, určené pro aplikaci na problémová místa, dále různé šungitové pyramidy, koule a clony na odstraňování geopatogenního a technopatogenního vlivu (těžké kovy, wifi, elektrosmog...). Ze šungitu se vyrábějí korálky, přívěsky, figurky, léčivé dekorační obrazy atd. Šungit je nositelem stále působící jemné, léčivé, ženské, jinové energie, je tedy užitečné nosit ho stále u sebe, například v podobě různých přívěsků či placiček do kapsy. Léčitelé doporučují nošení přívěsků ze šungitu pro ochranu před negativními vlivy, při poruchách štítné žlázy, syndromech chronické únavy, oslabené imunitě a na celkové posílení organizmu. Šungit zbavuje špatného, nesmírně silně posiluje první čakru, uzemňuje, tonizuje, harmonizuje a dodává sebejistotu, sílu a vitalitu. V případě každodenního nošení je samozřejmě třeba po nějaké době používání energeticky vyčistit pod tekoucí vodou a nechat nabít na sluníčku, stejně tak, jak se čistí a nabíjí jiné léčivé kameny. 
Šungit obsahuje léčivé fullereny
Veškeré výrobky ze šungitu naleznete na našem e-shopu, pod heslem Šungit